Strona główna Wydarzenia Świdnica Dlaczego zlikwidowano część kursów autobusów do centrum handlowego?

Dlaczego zlikwidowano część kursów autobusów do centrum handlowego? [Interwencja]

0

Niezmotoryzowani mieszkańcy mają problem, żeby dostać się do centrum handlowego przy ul. Strzegomskiej w Świdnicy. – Po likwidacji Tesco zniknęło bardzo dużo kursów MPK, a przecież w tym miejscu jest wiele innych sklepów – zaalarmowała jedna z czytelniczek.

– Nie każdy ma samochód. Ja mieszkam na drugim końcu miasta, jestem osobą starszą i jak mam się dostać na przykład do marketu budowlanego? Zostało niewiele kursów, co bardzo utrudnia korzystanie z centrum handlowego – stwierdziła jedna z mieszkanek Świdnicy.

Organizatorem transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Świdnica, my świadczymy usługę przewozu według tras i rozkładów opracowanych w Wydziale Transportu UM. Proszę pytać tam. Wyjaśniam też, że według najnowszego rozkładu jazdy linia 50 i 52 zatrzymuje się na przystanku Strzegomska/Tesco łącznie 10 razy w dni robocze – poinformował 11 października Witold Tomkiewicz, rzecznik miejskich spółek.

Po dwóch tygodniach od przekazania pytań, nadeszła odpowiedź z Urzędu Miejskiego. – 0bsługa komunikacyjna w obrębie przystanku zlokalizowanego przy ul. Strzegomskiej została zoptymalizowana na podstawie przeprowadzonych badań napełnienia pasażerskiego. Wyraźnie wskazały one na wysoki spadek zainteresowania tym rejonem miasta. Wskaźnik napełnienia wyniósł średnio 2 pasażerów na kurs – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska. rzeczniczka magistratu. – Pracownicy Wydziału Transportu są w kontakcie z przedstawicielami nowego hipermarketu – ustalane są godziny pracownicze załogi, a także godziny funkcjonowania nowego sklepu. Po otwarciu marketu, rozkład jazdy zostanie zmieniony.

/red./

Poprzedni artykułKto zgubił sporą gotówkę w Świdnicy? Policja szuka właściciela
Następny artykułGrafika z wizerunkiem Czerwonego Barona na pozostałościach po mauzoleum