Strona główna Sport Piłka nożna Debiutancki gol Piły w reprezentacji Polski!

Debiutancki gol Piły w reprezentacji Polski!

0

20-letni Dominik Piła reprezentujący obecnie barwy Chrobrego Głogów zaliczył swoje pierwsze trafienia grając z orzełkiem na piersi. Reprezentacja Polski U-20 zanotowała efektowne, wyjazdowe zwycięstwo w meczu prestiżowych rozgrywek Elite League, pokonując Norwegię 5:1!

Przed zasileniem szeregów pierwszoligowego Chrobrego Głogów, Dominik Piła reprezentował barwy Polonii-Stali Świdnica przez trzy sezony, przechodząc z Gryfa Świdnica. Później został wypożyczony na rok do Chrobrego, a przed sezonem 2018/2019 pozyskany przez głogowian już na zasadzie transferu definitywnego. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 przebojem wdarł się do drużyny prowadzonej przez byłego zawodnika Lecha Poznań – Ivana Djurdjevicia. Regularnie grał w sparingach, strzelał gole i zaliczał asysty, a do tego podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Chrobrym Głogów. Teraz jest bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny, a do tego jest regularnie powoływany do kadry Polski U-20 prowadzonej przez trenera Miłosza Stępińskiego.

W biało-czerwonej koszulce zadebiutował na początku września tego roku w przegranym przez Polaków starciu z Włochami (0:2), Później były kolejne występy naszej reprezentacji, cenne minuty Dominika Piły i bezbramkowe rezultaty Polaków z Portugalią i Niemcami. Dziś nasza kadra rozbiła na wyjeździe wyżej notowaną w tabeli Norwegię 5:1. Zaczęło się kiepsko, bowiem w 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Oscara Aga. Do przerwy biało-czerwoni odwrócili losy meczu i po golach Arkadiusza Pyrki, Macieja Masa i Mateusza Maćkowiaka prowadzili 3:1. Po zmianie stron dwa gole dołożył Dominik Piła, a Polacy zwyciężyli 5:1.

Nasza kadra U-20 po czterech rozegranych spotkaniach ma w swoim dorobku 5 punktów i w tabeli plasuje się na trzeciej lokacie tuż za Niemcami i Rumunią. Za naszymi plecami znajdują się z kolei drużyny Anglii, Włoch, Norwegii, Portugalii i Czech.

/IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, FOTO: PZPN – laczynaspilka.pl/

Poprzedni artykułByła sołtyska Krzyżowej stanie przed sądem. Prokuratura oskarża kobietę o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem
Następny artykułWynajem samochodów w Poznaniu. Zaufaj 30-letniemu doświadczeniu Borexpo