Strona główna 112 Czterech kierowców na „podwójnym gazie”. Rekordzista wydmuchał blisko 3 promile

Czterech kierowców na „podwójnym gazie”. Rekordzista wydmuchał blisko 3 promile

0

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend na terenie powiatu świdnickiego zatrzymano aż czterech nieodpowiedzialnych kierujących.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy czterech takich kierowców, są to  mężczyźni w wieku 23, 31, 47 oraz 71 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu świdnickiego. Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 71-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, zatrzymany w niedzielne popołudnie na terenie gminy Dobromierz. Styl jazdy kierującego pojazdem marki Skoda wzbudził zainteresowanie policjantów, którzy postanowili zweryfikować stan trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, okazał się nim 71-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Kolejnymi przypadkami nieodpowiedzialnego zachowania na drodze i jazdy po spożyciu alkoholu, świdniccy policjanci chcą przypomnieć, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. – Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Kolejny raz apelujemy: piłeś – nie jedź! Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOkiem prawnika: Eksmisja sprawcy przemocy w rodzinie ze wspólnie zajmowanego mieszkania
Następny artykułZnakomity start, komplet wygranych na inaugurację