Strona główna Artykuł sponsorowany Ciekawe miejsca w Małopolsce – poczuj jesienny klimat

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poczuj jesienny klimat

0

Okres jesienny właśnie wystartował, a jest to jedna z najbardziej zachwycających pór roku. Mowa tu szczególnie o jej pierwszej połowie, kiedy na zewnątrz robi się kolorowo, a liście zaczynają opadać na ziemię. Spacery po parkach czy urokliwych alejkach stają się naszym numerem jeden wśród wszystkich aktywności fizycznych. Jest to również wprost idealny czas do tego, aby pomyśleć o weekendowym wypadzie i zresetowaniu swojego umysłu.

W zależności od tego co bardziej trafia w nasze gusta możemy postawić na morze lub góry, z pewnością w obydwu lokalizacjach będziemy mogli poczuć niepowtarzalny klimat jesieni na swój sposób. Planując weekendowy wyjazd w kraju warto na chwilę zatrzymać się przy ciekawych miejscach w Małopolsce. Jest to niezwykły region, który niezależnie od pory roku, przyciąga wielu turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ zróżnicowanie pod względem atrakcji, które tam znajdziemy nie pozostawia pola do nudy. Z jednej strony spokojne i czarujące otoczenie natury, z drugiej ciekawe muzea i bliskość miasta. W zależności od tego czego oczekujesz, w Małopolsce z pewnością to znajdziesz. To co ważne, to zrobienie przed wyjazdem chociaż ogólnego planu tego co chcemy zobaczyć i jak spędzić czas, aby nie przegapić żadnej interesującej nas atrakcji i w pełni wykorzystać ten czas.

Piesze wędrówki
Małopolska to zdecydowanie istny raj dla miłośników pieszych wędrówek. O każdej porze roku sprawiają one, że możemy oderwać się od miejskiego zgiełku i zresetować w otoczeniu przyrody. Niebywałe krajobrazy, roślinność czy gatunki zwierząt robią ogromne wrażenie. Okres jesienny to wprost idealny czas na to aby udać się na taką wycieczkę. Szlaków turystycznych jest niezliczona ilość, tak więc w niezależnie od docelowego miejsca, które wybierzesz z pewnością znajdziesz ich do wyboru, do koloru. Co więcej, możesz postawić na specjalnie przygotowane szlaki tematyczne, które przeprowadzą Cię przez rozmaite miejsca, które ukażą Ci odrobinę historii regionu. Możesz znaleźć między innymi takie, które przedstawiają ważne lokalizacje z punktu widzenia konkretnej epoki, dziedzictwa przyrodniczego czy kulturowego.

Odrobina kultury
Tak jak już zostało to wcześniej wspomniane, na terenie Małopolski znajdziemy również szlaki tematyczne, które dotyczą dziedzictwa kulturowego. Znajdziemy takie trasy, które bez problemu pokonamy na pieszo łącząc przyjemne z pożytecznym, natomiast inne będą wymagały od nas transportu rowerem czy samochodem. Co więcej, dla miłośników kuchni czy koneserów wina także znajdą się specjalnie przygotowane szlaki tematyczne. Pod względem kultury, jednym z najbardziej popularnych miejsc jest oczywiście Stary Rynek Krakowa, który zachwyca niezależnie od tego ile razy mieliśmy okazję go zobaczyć. Architektura, zabytkowe budynki czy tradycje sprawiają, że jest to miasto, które regularnie przyciąga rzeszę turystów zarówno z Polski, jak i całej Europy.

Wyjazd z dziećmi
Małopolska ciekawe miejsca przewidują również atrakcje dla najmłodszych sprawiając, że ani oni ani rodzice nie będą się nudzić. Pierwszą z takich lokalizacji z pewnością jest Kopalnia soli w Wieliczce, która znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Zachwyci ona zarówno tych młodszych, jak i starszych podróżników. Na terenie województwa znajdziemy również liczne atrakcje dla miłośników zwierząt, począwszy od krakowskiego zoo, kończąc na hodowli alpak. Jest to niepowtarzalna szansa na naukę przez zabawę. Ponadto, organizowanych jest wiele spacerów z przeznaczeniem dla najmłodszych. Z uwagi na to, że dzieci szybko się nudzą i rozpiera ich energia, podczas takich wędrówek zaplanowane są gry terenowe czy szukanie ciekawostek.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzebudowa „modliszówki” dobiegła końca. Dyrektor DSDiK: nie czekaliśmy z otwarciem na uroczystości [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZderzenie na Kazimierza Wielkiego