Strona główna Artykuł sponsorowany Brodzik do łazienki – jak wybrać idealny model?

Brodzik do łazienki – jak wybrać idealny model?

0

Brodzik stanowi podstawowy element wyposażenia każdej łazienki z kabiną prysznicową. Wyróżnia się kilka rodzajów brodzików, co sprawia, że wybór konkretnego modelu bywa trudny. Na co zatem zwrócić uwagę, decydując się na brodzik do łazienki?

Większość kabin prysznicowych wymaga montażu brodzika, choć zdarzają się także modele instalowane bezpośrednio na podłożu. Ciągle najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak prysznic z brodzikiem, dlatego przekonaj się, jakie parametry są istotne podczas wyboru brodzika.

Rodzaj brodzika
Podstawową kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze brodzika, jest jego rodzaj. Wyróżnia się brodziki klasyczne, czyli modele instalowane na wylewce na płasko albo na nóżkach. Są one obudowywane panelem bądź płytkami. Wśród nich wyróżnia się brodziki klasyczne wpuszczane w podłogę i samonośne. Kształty akcesoriów powinny być dopasowane do wymiarów oraz formy kabiny prysznicowej. Na rynku znaleźć można modele w rozmaitych kształtach i wielkościach. Wśród cieszących się największym zainteresowaniem znajdziesz model kwadratowy i prostokątny, ale możesz również zdecydować się na brodzik okrągły, półokrągły i heksagonalny. Klasyczne brodziki zazwyczaj mają głębokość od 5 do 30 cm. Wybrane wersje wyposażono ponadto w dysze masażowe i antypoślizgowe wyżłobienia.

Kolejny rodzaj brodzika to model podpłytkowy, montowany bezpośrednio na podłodze. Decyzję o wyborze tego rodzaju należy podjąć dość wcześnie, najlepiej na etapie budowy domu albo generalnego remontu łazienki. Wersje te mają wbudowaną kratkę ściekową i syfon lub odpływ. To modele wyprofilowane, ze spadkiem w stronę odpływu oraz wykończone specjalną matą uszczelniającą.

Wyróżnia się też powierzchnie prysznicowe, czyli bardzo cienkie brodziki ze stali emaliowanej. Najczęściej spotkać można brodzik prostokątny lub kwadratowy. Akcesoria te wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią, przez co właściwie wtapiają się w podłogę.

Materiał wykonania brodzika
Dobrze też wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonano brodzik. Do najpowszechniejszych należą brodziki akrylowe. Materiał ten jest bardzo lekki i łatwy do formowania. Należy się jednak liczyć z tym, że brodziki z akrylu są podatne na matowienie i zarysowania. Modele te nadają się jednak do renowacji.

Brodziki ze stali emaliowanej są bardzo trwałe. Decydując się na to rozwiązanie, należy nabyć sprzęt od sprawdzonego producenta, który zagwarantuje materiał wysokiej jakości, niepodatny na żółknięcie, zarysowania czy odpryski, których niestety nie można naprawić w zadowalający sposób.

Brodziki ceramiczne to z kolei modele cięższe od akrylu, ale z idealnie gładką powierzchnią. Produkty te są często pokrywane specjalnymi powłokami, do których nie przywierają osady z mydła czy żeli pod prysznic, co ułatwia utrzymanie w czystości sprzętu. Należy przy tym pamiętać, że niestety modele z ceramiki są podatne na uszkodzenia mechaniczne, których nie można naprawić. W takim przypadku zazwyczaj konieczna okazuje się więc wymiana tego elementu wyposażenia łazienki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlisko 3000 nowych zakażeń. Raport resortu zdrowia
Następny artykułUczniowie uporządkowali cmentarz żydowski [FOTO]