Strona główna Sport Lekkoatletyka 680 zawodników na starcie Przełajowych Biegów Pojednania

680 zawodników na starcie Przełajowych Biegów Pojednania

0

W czwartek 30 września 2021 r. najlepsi i najambitniejsi biegacze i biegaczki z naszego regionu po raz kolejny stanęli na starcie finałowych biegów Międzypokoleniowych Otwartych Przełajowych Biegów Pojednania, zorganizowanych na terenie siedziby Fundacji „Krzyżowa”.

W tym roku wydarzenie to obyło się pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania – zgłosiło się ok. 680 zawodników. Szczególnie licznie zaprezentowały się roczniki 2011-2012, spośród których na starcie stanęło około setki dziewcząt i chłopców. Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego reprezentowała silna grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Zielona Kraina”, która rywalizowała z rówieśnikami ze Świdnicy.

Organizatorami biegów byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Stowarzyszenie Świdnicka Grupa Biegowa, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Grodziszczu.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gmina Świdnica, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Świdnicy, Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy, Prywatne pogotowie ratunkowe „Na sygnale”.

Więcej na stronie Fundacji „Krzyżowa”.

/Tekst i zdjęcia Fundacja „Krzyżowa”/

Poprzedni artykułGruzińskie pieśni zabrzmiały w świdnickim Kościele Pokoju [FOTO]
Następny artykułPo śmierci właścicielki potrzebuje nowego domu