Strona główna Kultura 225 lat od budowy mostu żelaznego na Strzegomce. Wernisaż wystawy

225 lat od budowy mostu żelaznego na Strzegomce. Wernisaż wystawy

0

Fundacja Inicjatywa B w ramach programu pn.: „Biblioteka Dziedzictwa. Kontynuacje”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprasza na wernisaż wystawy pt. „225 rocznica budowy mostu żelaznego na Strzegomce”, który odbędzie się 24 października o godz. 17.00 na skwerze C. Kulmiza w Żarowie.

Fot. ze strony Labiryntarium.pl

Wystawa będzie próbą podsumowania wiedzy o nieistniejącym zabytku techniki, który od 1796 do 1945 roku łączył dwa brzegi Strzegomki, a który dziś łączy lokalnych badaczy i historyków w poszukiwaniu o nim informacji. Wystawa składać się będzie z wcześniej publikowanych materiałów tekstowych oraz wizualnych, które przybliżamy ponownie z okazji 225 rocznicy budowy mostu żelaznego w Łażanach.

Na wystawie znajdą się informacje oraz materiały wizualne pochodzące ze stron internetowych: Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, Żarowskiej Izby Historycznej oraz od osób prywatnych: Marka Zywera i Zbigniewa Malickiego. Wystawa będzie dostępna w formie plenerowej do końca 2021 roku.

/inf. organziatora/

Poprzedni artykułNiestrudzony społecznik walczy z dzikimi wysypiskami i zachęca do dbania o środowisko [FOTO]
Następny artykułDrugie podejście do przebudowy wejścia na basen letni oraz sanitariatów. Poprzednie zamówienie zostało unieważnione