Strona główna Sport Inne Wyłonili triumfatorów imprezy w darta

Wyłonili triumfatorów imprezy w darta

0

Zakończyły się bardzo emocjonujące rozgrywki w ramach Pucharu Polski POD – X Mistrzostw Świdnicy w steel darta. Zawody rozegrane zostały w sobotę i niedzielę (18-19 września), a ich organizatorem był Steel Dart Świdnica.

Zacięte mecze, emocje i sportowa postawa zawodników pochodzących z różnych zakątków Polski to najważniejsze podsumowanie wydarzenia – oceniają w skrócie organizatorzy mistrzostw. Finalnie w kategorii panów w zmaganiach Pucharu Polski POD zwyciężył Sebastian Steyer, który w finale pokonał 6:5 Tytusa Kanika. W rywalizacji pań najlepsza okazała się z kolei Nina Lech-Musialska. Zwyciężczyni w decydującym boju pokonała w stosunku 5:4 Karolinę Załawkę.

Dzień wcześniej odbyła się walka o prym w X Mistrzostwach Świdnicy. Mistrzem w kategorii mężczyzn został Sebastian Steyer, pokonując 6:2 Marcina Słomskiego. Wśród kobiet najlepsza była świdniczanka Aleksandra Grzesik-Żyłka, wygrywając z Justyną Jaćmirską 5:2.

/MDvR, FOTO: Steel Dart Świdnica)