Strona główna Artykuł sponsorowany Wyjazd do opieki w Niemczech, czy warto?

Wyjazd do opieki w Niemczech, czy warto?

0

W ostatnich latach sytuacja na polskim rynku pracy uległa dużej poprawie. Z kraju „emigrantów zarobkowych”, którzy muszą wyjeżdżać do pracy w różne zakątki Europy i świata, Polska zaczęła przeistaczać się w kraj cieszący się zainteresowaniem obcokrajowców właśnie pod względem pracy. Jednak nie oznacza to, że wszyscy w Polsce mają równie duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Dlatego wciąż niektórzy wiążą swoją pracę z wyjazdem za granicę, chociażby do Niemiec.

Jeśli chodzi o wyjazd do pracy za naszą zachodnią granicę, to szczególnie duże zapotrzebowanie jest w zawodach związanych z opieką osób starszych. Wiąże się to z szybkim starzeniem się niemieckiego społeczeństwa i wzrostem liczby osób, które nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania i potrzebują czasowej lub stałej opieki osób trzecich. W związku z tym, że rodzina seniora zajęta jest często wychowaniem dzieci oraz pracą zawodową, to nie może pozwolić sobie na poświęcenie się do całodobowej opieki nad swoimi rodzicami czy dziadkami. W takich wypadkach jednym z wyjść jest zatrudnienie opiekunki seniora z Polski.

Wyjazd do opieki w Niemczech wiąże się zarówno z wymaganiami, jak również ze sporymi profitami. Jeśli chodzi o te pierwsze, to z pewnością podstawą jest doświadczenie w opiece oraz znajomość języka niemieckiego. Zasada jest prosta: czym większe doświadczenie i lepsza znajomość języka, tym wyższa pensja dla opiekunki. Stawki na rynku wahają się od niewiele ponad 1000 euro netto za miesiąc pracy, do lekko ponad 2000 euro. Agencja opiekunek osób starszych Veritas Opieka oferuje najczęściej kwoty w okolicach 1800 euro netto. Oprócz tego opiekunka, która zdecyduje się na wyjazd do Niemiec, może liczyć na darmowe zakwaterowanie, wyżywienie oraz zdalną opiekę indywidualnego opiekuna.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wyjazdach do Niemiec w roli opiekunki seniora, to przeczytaj artykuł: Wyjazd Niemcy opieka

/Artykuł sponsorowany/