Strona główna Artykuł sponsorowany Wrocław – atrakcyjny nie tylko dla studentów

Wrocław – atrakcyjny nie tylko dla studentów

0
Wrocław jest idealnym miejscem do studiowania, ale to niejedyne, co ma do zaoferowania. Jakie możliwości czekają na każdego, kto chce się przeprowadzić do stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław – miasto z duszą i wieloma możliwościami
Wrocław to prężnie rozwijające się miasto o bogatej historii, co potwierdzają spotykane tu na każdym kroku zabytki. To miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością i przyszłością, gdzie ślady poprzednich epok dodają kolorytu, nie zakłócając nowoczesnej zabudowy. Każdy znajdzie tu swoją przestrzeń i odkryje możliwości, jakie zapewnia szeroka oferta edukacyjna, kulturalna i rozrywkowa. We Wrocławiu zawsze coś się dzieje – to właśnie dlatego kawalerki do wynajęcia we Wrocławiu (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/wroclaw/t/kawalerki/) cieszą się sporą popularnością.

Wysoki poziom kształcenia i ogromne możliwości zawodowe
Zgodnie z tytułem, zacznijmy od tego, z czego miasto najbardziej słynie – ogromnych możliwości edukacyjnych. Nieprzypadkowo o stolicy Dolnego Śląska mówi się, że to Miasto Uniwersyteckie. Niezależnie więc od tego co zamierzamy studiować, mamy pewność, że znajdziemy we Wrocławiu to, czego szukamy, kształcąc się pod okiem doświadczonych i utytułowanych naukowców.

A po zakończeniu nauki czeka nas ogrom możliwości na rynku pracy. Siedzibę ma tu wiele znanych firm i korporacji jak Hewlett Packard, Nokia, Credit Suisse, Qatar Airways, Volvo i wiele innych. Łatwo znaleźć tu pracę w ciekawym, międzynarodowym towarzystwie i szybko piąć się po szczeblach kariery. Co ważne, miasto wspiera także młodych przedsiębiorców, co widać po coraz szybciej rozwijającym się rynku startupów.

Wrocławski rynek – prawdziwe perła w samym sercu miasta
Wrocław zachwyca pod wieloma względami – na szczególną uwagę zasługuje rynek. To nie dziwi, ponieważ plasuje się on w czołówce największych tego typu staromiejskich placów w Europie. Od chwili powstania stanowi centrum handlowe, kulturalne i społeczne miasta. Nie inaczej jest dzisiaj, gdzie życie toczy się przez całą dobę. Warto się tu wybrać na spacer, by podziwiać niezwykłe zabytki, które są wspaniale odrestaurowane. Rynek to jednocześnie miejsce, gdzie toczy się życie imprezowe miasta. Dostępność knajp, barów, kafejek i restauracji jest tu przeogromna. Co istotne, wszystkie znajdują się blisko siebie – w samym sercu miasta, więc nie musimy tracić czasu na przemieszczanie się z klubu do klubu.

Kultura na najwyższym poziomie
Wrocław to bez wątpienia jeden z największych ośrodków kulturalnych. Nieprzypadkowo w 2016 roku został wybrany Europejską Stolicą Kultury i Światową Stolicą Książki. Miasto było też gospodarzem Olimpiady Teatralnej i Europejskiej Nagrody Filmowej (2016). Każdego roku odbywają się tu znane i cenione festiwale: Nowe Horyzonty, Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN, Jazz Nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Avant Art Festival, Jazztopad, Ethno Jazz Festival itp. W mieście znajduje się wiele teatrów, kin, muzeów, galerii sztuki, zapewniając każdemu mieszkańcowi dostęp do szerokiej oferty kulturalnej.

Zieleń – kolor odpoczynku
Wrocław to nie tylko wielkomiejskość, to również ogrom terenów zielonych, które pozwalają na odpoczynek. Stanowią one aż 18% powierzchni całego miasta, co plasuje Wrocław w czołówce najbardziej zielonych ośrodków miejskich w Polsce. To świetna wiadomość dla każdego, kto chce zamieszkać w prężnie rozwijającym się ośrodku miejskim, lecz w pobliżu terenów rekreacyjnych, gdzie można aktywnie i biernie spędzić czas. Nie dziwi więc, że wiele osób poszukuje mieszkań w pobliżu parków – we Wrocławiu to żaden problem, bo zlokalizowanych jest tu ich bardzo dużo, około 44. Wrocław to również raj dla wielbicieli jednośladów, bo ścieżek rowerowych przybywa tu z każdym rokiem!

Nie ulega wątpliwości, że Wrocław jest atrakcyjny nie tylko dla studentów, ale dla każdego, kto szuka miasta zapewniającego ogromne możliwości edukacyjne i zawodowe. Miejsca pięknego, zielonego, z ciekawą historią.

/Artykuł sponsorowany/