Strona główna Wydarzenia W Szczepanowie Dolnośląskie Pożegnanie Lata, w Łażanach dożynki gminy Żarów

W Szczepanowie Dolnośląskie Pożegnanie Lata, w Łażanach dożynki gminy Żarów

0

O godzinie 13.00 zacznie się świętowanie w Łażanach, a godzinę później w Szczepanowie. Sobotę, 11 września można wykorzystać na dobrą zabawę!

To będzie prawdziwe święto regionalnego produktu i lokalnych przysmaków Dolnego Śląska. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT we Wrocławiu, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz gmina Marcinowice zapraszają na Dolnośląskie Pożegnanie Lata w Szczepanowie.

Do współpracy i zaprezentowania swojej oferty zapraszamy producentów i przetwórców żywności, restauratorów, koła gospodyń wiejskich, ogrodników, sadowników, rolników i rzemieślników z Dolnego Śląska. W ten sposób chcemy promować najlepsze produkty naszego regionu – mówi dyrektor KOWR we Wrocławiu Tomasz Krzeszowiec.

Wśród atrakcji, jakie czekają na tych, którzy odwiedzą Szczepanów w sobotę 11 września czekają także występy artystyczne, przegląd zespołów folklorystycznych, prezentacje służb mundurowych: wojsk obrony terytorialnej, ochotniczych straży pożarnych, policji, nadleśnictwa, a ponadto zabawy dla dzieci, degustacja polskiej żywności oraz zabawa przy z muzyce z DJ.

Zdjęcia fb Dawida Sobczyka

Rolnicy z terenu gminy Żarów podziękują za tegoroczne zbiory podczas gminnych dożynek, które odbędą się w sobotę, 11 września w Łażanach. Rozpocznie je uroczysta msza święta w intencji rolników odprawiona w kościele pw. Bożego Ciała w Łażanach. Wszystkie uroczystości odbędą się w parku w Łażanach.

W programie dożynkowego święta zaplanowano korowód dożynkowy, poświęcenie wieńców i chleba upieczonego z tegorocznego ziarna. Jak co roku nie zabraknie stoisk wiejskich z pysznym, swojskim jadłem. Swoją twórczość prezentować będą także lokalni rękodzielnicy. Wspólnie zaśpiewać będzie można ludowe przyśpiewki na przeglądzie zespołów wiejskich, które tego dnia wystąpią na scenie. Całość zwieńczy zabawa taneczna. Do dyspozycji wszystkich uczestników będzie również mobilny punkt szczepień przy świetlicy wiejskiej dostępny w godz. 13:00 – 18:00 oraz mobilny punkt spisowy. Uczestnicy skorzystają także z porad punktu konsultacyjno-informacyjnego przygotowanego w ramach programu „Czyste powietrze”. Trwać będzie również zbiórka charytatywna dla Amelki Gmyrek ze Strzegomia.

Poprzedni artykułCovid-19: Coraz więcej hospitalizacji i kwarantann
Następny artykułSzczepienia na Rynku już w niedzielę. Gdzie jeszcze można przyjąć preparat bez rejestracji?