Strona główna Wydarzenia Strzegom Szukają sprawcy włamania do stacji uzdatniania. Woda z kranu tylko do celów...

Szukają sprawcy włamania do stacji uzdatniania. Woda z kranu tylko do celów gospodarczych

0

Do czasu otrzymania wyników badań laboratoryjnych, woda dostarczana do siedmiu miejscowości gminy Strzegom będzie uznawana za niezdatną do picia. Z powodu włamania do Stacji Uzdatniania Wody w Żelazowie konieczne jest przeprowadzenie prac dezynfekcyjnych.

Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 września doszło do włamania do Stacji Uzdatniania Wody w Żelazowie, która zaopatruje w wodę ponad 3,5 tysiąca mieszkańców gminy Strzegom. – Skradzione zostały m.in. przewody elektryczne. Trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy lub sprawców tego czynu – informowała we wtorek Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak informują przedstawiciele strzegomskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja, w związku z włamaniem i poczynionymi szkodami zaszła m.in. konieczność zdezynfekowania zbiorników w stacji uzdatniania i pobrania próbek wody do badania laboratoryjnego. – Do czasu otrzymania wyników, woda z sieci w Godzieszówku, Żelazowie, Żółkiewce, Kostrzy, Rogoźnicy, Goczałkowie i Goczałkowie Górnym jest niezdatna do picia. Może być wykorzystywana wyłącznie na cele gospodarcze – mówi Dorota Borkowska, prezes spółki WIK.

/mn/

Poprzedni artykułJak przygotować samochód do sprzedaży?
Następny artykułKolizja na rondzie Solidarności