Ochotnicza Straż Pożarna w Witoszowie Dolnym została zwycięzcą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” i otrzymała wsparcie finansowe od Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które zostało przeznaczone na zakup kamery termowizyjnej.

– Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia mieszkańców poprzez doposażenie jednostki w kamerę termowizyjną Flir K55. Dzięki kamerze termowizyjnej strażacy będą mieli lepszy ogląd sytuacji poprzez monitorowanie aktualnych warunków, dużo szybciej wykryć źródła pożaru czy odnaleźć osoby zagrożone w strefach z ograniczoną widocznością, osób zaginionych w terenie. Dzięki tego typu aparaturze strażacy mogą zaplanować i wdrożyć skuteczny plan działania – wskazuje dh Paweł Szydłowski, skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym.
Zakup kamery termowizyjnej pochłonął 28 499,05 złotych, z czego 20 tys. złotych pokryło dofinansowanie przekazane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., 5125 złotych przekazał Urząd Gminy Świdnica, 1 tys. złotych – Jaros Sławomir – DZER-POL, a pozostałą kwotę pokryto ze środków własnych OSP Witoszów.
/OSP Witoszów Dolny, opr. mn/
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


