Strona główna Wydarzenia Świdnica Po prawie dwóch latach od montażu stacja ładowania samochodów elektrycznych nareszcie czynna

Po prawie dwóch latach od montażu stacja ładowania samochodów elektrycznych nareszcie czynna

2

Od września 2021 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Świdnicy można skorzystać z pierwszej w Świdnicy publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych – informuje rzecznik prasowy urzędu. Urządzenie zostało zamontowane już pod koniec 2019 roku, ale dopiero teraz są czynne.

Jak informuje Piotr Dębek, Dla aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in przeznaczone są dwa wydzielone stanowiska do ładownia, zlokalizowane przy ul. M. Skłodowskie-Curie 5, naprzeciwko wejścia do Starostwa Powiatowego (od strony Urzędu Skarbowego).

Zastosowane urządzenia pozwalają ładować samochody prądem zmiennym o mocy 11 kW przy obu stanowiskach (2 x 11 kW AC). Baterię można naładować wpinając się jednego z gniazd za pomocą złącza AC Typ 2. Dostępne są 2 gniazda, do których można podłączyć autoryzowany kabel do ładowania stanowiący wyposażenie samochodu.

Ładowanie pojazdów jest odpłatne i możliwe jest tylko po zalogowaniu się w Portalu Kierowcy (https://pgedoladujauto.pl). Skuteczne zalogowanie się wymaga rejestracji i podania danych karty płatniczej. Cennik usług ładowania pojazdów elektrycznych znajduje się na stronie Polskiej Grupy Energetycznej PGE  https://pgedoladujauto.pl/oferta#dokumenty

Proces ładowania pojazdu wygląda następująco:

– Przed rozpoczęciem ładowania na karcie płatniczej blokowana jest kwota 100,00 zł

– Cena za pobranie 1 kWh energii elektrycznej przy ładowaniu AC wynosi 0,99 zł brutto.

– Opłata za czas postoju podczas ładowania pojazdu w przypadku ładowania AC nie jest pobierana.

Stacja czynna jest całą dobę i 7 dni w tygodniu. Na 20 września liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych na terenie powiatu świdnickiego wynosi 23.

/inf. Starostwa Powiatowe, opr. red./