Strona główna Wydarzenia Żarów Paweł Fajdek uhonorowany japońską darumą. Medalista olimpijski radził pracownikom żarowskiego zakładu od...

Paweł Fajdek uhonorowany japońską darumą. Medalista olimpijski radził pracownikom żarowskiego zakładu od czego zacząć dzień

0

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio odwiedził firmę Daicel Safety Systems Europe działającą na terenie żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Nasza firma kibicuje Pawłowi od początku jego kariery, którą rozpoczynał tutaj w Żarowie. Wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio – wskazywano podczas spotkania z Pawłem Fajdkiem, w trakcie którego uhonorowano lekkoatletę.

Tylko Japończycy mogli udźwignąć ciężar organizacji takiego wydarzenia w czasie pandemii. To bardzo zdyscyplinowany naród, reżim sanitarny, przestrzeganie przepisów i zasad były na porządku dziennym. Poza tym to bardzo mili i sympatyczni ludzie i dzięki temu czułem się tam bardzo dobrze – mówił podczas spotkania w DSSE Paweł Fajdek.

Podczas wizyty w zakładzie prezes DSSE Atsushi Hatomoto przekazał na ręce sportowca japońską darumę. To tradycyjna japońska lalka, której wyraz twarzy wyraża determinację i wolę pokonywania trudności, a czerwony kolor symbolizuje odwagę i powodzenie. Uważa się, że pomalowana tym kolorem daruma zapewni swemu posiadaczowi długie życie i przyniesie mu szczęście.

Nasza firma kibicuje Pawłowi od początku jego kariery, którą rozpoczynał tutaj w Żarowie. Wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sport jest ważną częścią naszych działań, dlatego często bierzemy udział w imprezach i zawodach, również sportowych, które realizowane są na terenie gminy Żarów. Spotkanie z Pawłem Fajdkiem było okazją do wspólnych rozmów. Nasi pracownicy mieli mnóstwo pytań. Ale jak nie zapytać Mistrza – jaki jest przepis na sukces? – mówiła Dominika Ciara z Daicel Safety Systems Europe z Żarowa.

Medalista zasugerował pracownikom DSSE, aby każdy dzień rozpoczynali od krótkiego treningu sportowego. Gwarantuje to energię w pracy. Jako że DSSE prowadzi program Agent0017 firma poprosiła olimpijczyka o wyzwanie. – Wykonujcie 10 przysiadów po przebudzeniu jako rozgrzewka przed pracą – zasugerował Fajdek. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Cała firma DSSE wykonała challenge w postaci przysiadów.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach. Rośnie liczba hospitalizacji
Następny artykułWygrali wszyscy, znakomita środa w wykonaniu biało-zielonych