Strona główna Sport Inne Pamiętają o postaci Mariana Gabrysiaka

Pamiętają o postaci Mariana Gabrysiaka

0

Jaworzyna Śląska była miejscem zmagań szachistów biorących udział w pierwszej edycji Memoriału Szachowego Mariana Gabrysiaka, osoby znanej i zasłużonej dla jaworzyńskiego sportu, która była między innymi prekursorem szachów w mieście. Wydarzenie odbyło się w ostatnią sobotę, 11 września. 

Na starcie zawodów stawiło się 97 uczestników, wśród nich osoby z wysokimi tytułami szachowymi z Wrocławia, Jawora, Legnicy oraz ze Świdnicy, czy Żarowa. Nie zabrakło też uczniów miejscowej szkoły, jak i mieszkańców Jaworzyny Śląskiej. Imprezę sponsorowali: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej i ZPS Karolina, Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej. Swoim patronatem turniej objął burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz. Nagrody wręczał dyrektor szkoły, Krzysztof Sołtys, sędziował instruktor i sędzia szachowy Marcin Korzekwa, a z ramienia szkoły organizatorem był Marcin Kruk.

Wyniki:

Grupa A: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2736/

Grupa B: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2737/

Grupa C: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2738/

/MDvR/

Poprzedni artykułKominki od A do Z – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułSamolot Czerwonego Barona „zadeptany” przez odwiedzających. Na renowację przeznaczono 5 tys. złotych [FOTO]