Strona główna Wydarzenia Żarów Otworzyli odnowiony i zazieleniony skwer Kulmiza

Otworzyli odnowiony i zazieleniony skwer Kulmiza [FOTO]

0

Mieszkańcy Żarowa mogą się już oficjalnie cieszyć ze wspólnej inicjatywy. Dzięki zaangażowaniu organizacji społecznej, gminy i lokalnej firmy mają odnowiony i pełen zieleni skwer. Miejsce dedykowane jest pamięci Carla Kulmiza, przedsiębiorcy, który dzięki odkryciu złóż kaolinu przyczynił się do rozwoju miasta.

Dzięki pracom i wspólnym działaniom, które tutaj zrealizowaliśmy teren ten z pewnością stanie się dobrym miejscem do spotkań mieszkańców, ale także do wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Wczoraj skwer oficjalnie otworzyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Łukasz Izbiński dyrektor finansowy Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej Żarów Sp z o.o. oraz Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B – informuje gmina Żarów na portalu społecznościowym.

Wszystkie inwestycje przy skwerze Kulmiza sfinansowane zostały ze środków własnych budżetu gminy Żarów w wysokości ponad 145 tysięcy złotych, a także sponsora rewitalizacji skweru zakładu Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów Sp z o.o. w wysokości 20 tysięcy złotych. Wyremontowane zostały chodniki, parking, oświetlenie, został założony monitoring i posadowione nowe ławki. W zagospodarowanie skweru zaangażowało się wielu mieszkańców Żarowa.

Skwer jest pełen nowych roślin, a podczas wczorajszego otwarcia skweru posadzone zostało symboliczne drzewko. Uroczystości towarzyszyła promocja lokalnych działań proekologicznych.

/opr. red./
Zdjęcia UM Żarów

Poprzedni artykułKiermasz w świdnickim schronisku dla zwierząt już w niedzielę!
Następny artykułPędem na szczyt Wieży Ratuszowej! Trwa ósma edycja wydarzenia [FOTO]