Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie drabiny sprawdzą się najlepiej do uporządkowania ogrodu po lecie?

Jakie drabiny sprawdzą się najlepiej do uporządkowania ogrodu po lecie?

0

Dom wolnostojący to wiele przywilejów, ale również ogrom obowiązków – wiedzą o tym wszyscy właściciele posesji z większym lub mniejszym ogrodem. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że prace tak naprawdę nigdy się nie kończą, a lista zadań bywa naprawdę długa! Do ich wykonania nieraz potrzeba specjalnych narzędzi, a wśród nich prym wiodą zwłaszcza drabiny ogrodowe. Jak wybrać wygodną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i przede wszystkim bezpieczną drabinę? Sprawdź, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się przy pracach wykonywanych po lecie.

Prace ogrodowe, które należy wykonać przed nadejściem jesieni
Już za chwilę ulewne opady deszczu oraz spadek temperatury uniemożliwią wykonywanie prac ogrodowych – warto wykorzystać zatem ostatnie słoneczne popołudnia i zabezpieczyć ogród przed zimą. Jesienią sadzi się rośliny cebulowe oraz sieje kwiaty, które kwitną późną wiosną, a także spulchnia rabaty. Późne lato to moment przycinania niektórych drzew owocowych, np. wiśni i czereśni. Najwygodniej wykorzystać do tego stabilne drabiny ogrodowe, ponieważ tylko w ten sposób można dostać się do najwyższych pędów. Drabiny ogrodowe aluminiowe ułatwią również zabezpieczenie wyższych krzewów za pomocą agrowłókniny. W roli drabiny do prac w ogrodzie najlepiej sprawdzi się drabina rozstawna – drabina przystawna nie zda egzaminu bo nie wolno opierać jej o konary drzew. Specjalne szpice mocowane do podłużnic sprawią, że zachowa stabilność nawet na trawiastym i grząskim podłożu.

Zadbaj także o trawnik!
Jesień to doskonały moment na nawożenie za pomocą specjalnych nawozów: w ich składzie znajduje się fosfor i potas, które mają za zadanie stymulację systemu korzeniowego oraz zwiększenie odporności roślin na niskie temperatury. Nadejście jesieni wcale nie oznacza, że koniec z koszeniem trawnika – należy przeprowadzać je aż do pierwszych przymrozków. Przed koszeniem konieczne jest oczywiście usunięcie opadłych z drzew i krzewów liści, a także wertykulacja – wyczesanie darni. Zaniedbanie wszystkich tych czynności może skutkować wystąpieniem pleśni śniegowej, przez którą na wiosnę ujrzymy trawnik w opłakanym stanie.

Przygotuj na zimę nie tylko ogród, ale i dom
Koniec lata to ostatni gwizdek na to, by sprawdzić stan rynien – już za chwilę intensywne opady mogą sprawić, że woda z zatkanych odpływów będzie zalewać ściany budynku. Do przeprowadzenia przeglądu nie potrzeba skomplikowanego sprzętu: wystarczy drabina przystawna ze stopniami, którą można wygodnie oprzeć o ścianę domu i sprawdzić, czy rynny nie są zapchane przez liście, szyszki i gałęzie, nie uległy odkształceniu oraz nie pojawiły się rozszczelnienia. Drabina przystawna ze stopniami sprawdzi się również w przypadku płaskiego dachu; w przypadku prac konserwacyjnych wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będą drabiny wielofunkcyjne. Przed nadejściem deszczowych i mroźnych dni należy zadbać o elewację: zaimpregnować drewniane elementy oraz uzupełnić dziury w tynku. Niekiedy naprawy potrzebuje także podbitka dachowa – drabinę przystawną ze stopniami można wówczas przekształcić w wygodny podest ułatwiający pracę na wybranej wysokości.

Gruntowne porządki w garażu, warsztacie, składziku
Nawet jeśli w pomieszczeniach gospodarczych panuje względny porządek, przed nadejściem jesieni konieczne jest przeorganizowanie przestrzeni w taki sposób, by zmieścić w nich cały sprzęt, narzędzia, meble ogrodowe i nieodporne na mrozy rośliny. Tradycyjne drabiny ogrodowe są szczególnie problematyczne przy przechowywaniu – zajmują dużo miejsca i trudno ułożyć je w niewielkich składzikach. W takim wypadku warto zdecydować się na przegubowe drabiny wielofunkcyjne, które łączą w sobie właściwości drabin wolnostojących i przystawnych. Można także przekształcić je w stabilne podesty robocze. Drabina powinna być zawsze „pod ręką” – nawet w okresie zimowym, by można było wykorzystać ją bez problemu przy pilnych naprawach.

Niezależnie od wybranego modelu, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo: drabina do ogrodu i prac przydomowych powinna być stabilna i niezawodna, dlatego warto sięgać po produkty renomowanych firm.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł1142 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej
Następny artykułTrwają kolejne prace przy sieci ciepłowniczej. Do czwartku część odbiorców bez ciepłej wody