Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać okulary korekcyjne?

Jak wybrać okulary korekcyjne?

0

Wybór okularów do codziennego noszenia to nie lada wyzwanie! Rzecz oczywiście w tym, że polega on nie tylko na dobraniu odpowiedniej mocy produktu – co jednak zostawiamy specjalistom, czyli okulistom oraz optometrystom – ale też na tym, by dobrze w nich wyglądać. Nieraz nie mamy pojęcia, jaki model będzie najlepiej prezentował się na naszej twarzy, co kończy się złymi decyzjami. Ale już nigdy więcej nie będziesz musiał się z tym mierzyć! Poniższy artykuł przybliży Ci najważniejsze informacje na temat rodzajów oprawek do okularów oraz tego, jaki kształt okularów powinieneś wybrać do swojej twarzy.

Oprawki do okularów – rodzaje
Dzisiejszy rynek posiada różne rodzaje oprawek do okularów. Począwszy od tych prostych i klasycznych, a skończywszy na ekstrawaganckich, które już z daleka rzucają się w oczy. Jednym z modeli, o których warto wspomnieć są patentki – w nich noski i zauszniki są przymocowane za pomocą śrub, natomiast szkła nie mają żadnych dodatkowych oprawek. Co za tym idzie, są dość łatwe w naprawie, gdy dojdzie do ewentualnych uszkodzeń, a także dają wiele możliwości pod kątem dostosowania wielkości soczewek i ich rozstawu względem oczu. Pasują do większości twarzy, dlatego pozostaje jedynie kwestia gustu, który podpowie, czy sprawdzą się także w naszym wypadku. Kolejny ciekawy model to okulary korekcyjne transparentne, które w szczególności zostały pokochane przez gwiazdy. Mamy tutaj do czynienia z transparentną oprawką, która nie zakrywa twarzy i jednocześnie pozwala na wydobycie wszelkich jej zalet. Co więcej, to świetna alternatywa dla soczewek – ze względu na swoją transparentność, nie będą zasłaniać makijażu podczas większych uroczystości, typu wesela lub urodziny. Innym modelem, na który warto zwrócić uwagę, są okulary korekcyjne geometryczne, które są ciekawą opcją dla tych osób, które nie potrafią zdecydować się pomiędzy oprawkami prostokątnymi a okrągłymi. Najpopularniejsi producenci inspirują się tym rodzajem oprawek, wciąż udoskonalając swoje produkty i wypuszczając na rynek nowe.

Jak wybrać kształt okularów?
Na pewno zastanawiasz się, jaki kształt okularów będzie idealny do Twojej twarzy. Otóż przede wszystkim na wstępie trzeba określić, jaki kształt twarzy posiadamy. W ten sposób mamy możliwość doboru odpowiednich oprawek, które podkreślą nasze atuty. Jednak patrząc w lustro, ciężko ocenić, jaki mamy kształt twarzy. Nieraz niezbędne będzie poproszenie o pomoc swoich najbliższych, by obiektywnie ocenili, który z typów jest najbardziej zbliżony do naszego. Następnie warto udać się do salonu optycznego, w którym przymierzymy kilka wybranych oprawek. Pozostaje pytanie, jakich? Jeśli mamy określony kształt naszej twarzy, pozostaje wybór okularów, które będą podkreślać delikatniejsze rysy naszej buzi.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGrała młodzież: Bilans nieco na plus
Następny artykułPowołano zastępcę wójta gminy Marcinowice