Strona główna Artykuł sponsorowany Jak umeblować mały pokój? Praktyczne porady

Jak umeblować mały pokój? Praktyczne porady

0

Umeblowanie niewielkiego pomieszczenia może nie być łatwym zadaniem. Jak w tak małej przestrzeni umieścić wszystko, co niezbędne, a jednocześnie nie stworzyć wrażenia bałaganu? Półkotapczan, szafa przesuwna z drzwiami przesuwanymi i odpowiedni dobór akcesoriów to tylko niektóre pomysły. Zobacz, jak zaaranżować małą przestrzeń!

  • Szafa przesuwna do przechowywania ubrań
  • Półkotapczan – oszczędność miejsca
  • Oświetlenie LED – dobierz odpowiednie światło 
  • Mały pokój – jaka kolorystyka?

Szafa przesuwna do przechowywania ubrań
Szafa przesuwna to doskonałe rozwiązanie do pomieszczenia, w którym nie ma zbyt wiele miejsca. Dzięki temu, że drzwi przesuwają się, a nie otwierają, znacznie łatwiej jest zaaranżować niedużą przestrzeń. Taka szafa sprawdzi się wszędzie: w sypialni, pokoju młodzieżowym lub biurze. Jeśli szukasz szafy ze szkłem (szkło Lacobel) – zajrzyj na stronę meblini.pl/pl/c/Szafy-ze-szklem-Lacobel/148.

Półkotapczan – oszczędność miejsca
Jak zmieścić łóżko w pokoju, w którym brakuje miejsca? Rozwiązaniem może być półkotapczan. To wielofunkcyjny mebel, który po złożeniu wygląda zupełnie jak szafa – natomiast po rozłożeniu staje się komfortowym, wygodnym łóżkiem. Konstrukcja jest bezpieczna i prosta w użytkowaniu. Szeroki wybór półkotapczanów znajdziesz na stronie https://meblini.pl/polkotapczany.

Oświetlenie LED – dobierz odpowiednie światło
Odpowiednio manewrując oświetleniem LED, można uzyskać nieco dodatkowego miejsca. Zamiast lamp stojących, warto wybrać żyrandole i kinkiety – źródła światła, które nie będą zajmowały cennej przestrzeni, a dadzą dokładnie ten sam efekt. Słabe oświetlenie potęguje efekt braku miejsca – dobrze jest więc zwrócić uwagę, by światło było odpowiednio intensywne.

Mały pokój – jaka kolorystyka?
Odpowiednio dobrana kolorystyka może zdziałać cuda! Jasne barwy to podstawa – optycznie powiększają pomieszczenie i nie przytłaczają go. Doskonałym wyborem jest klasyczna biel – jeśli jednak jest to dla nas zbyt radykalny wybór, możemy postawić na jasne kolory i białe dodatki. Świetnym uzupełnieniem takiego pokoju jest lustro (na przykład umieszczone w drzwiach szafy z drzwiami przesuwnymi). Lustrzane odbicie sprawia, że pomieszczenie wydaje się być większe.

Istnieje wiele sposobów na to, by urządzić nieduży pokój w ciekawy i atrakcyjny sposób. Warto zadbać o dobór odpowiednich mebli, akcesoriów i kolorystyki. Jeśli chciałbyś kupić wysokiej jakości meble, zajrzyj na stronę https://meblini.pl – znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

/Artykuł sponsorowany/