Strona główna Artykuł sponsorowany Humorystyczne zaproszenia ślubne – jak zapraszać gości?

Humorystyczne zaproszenia ślubne – jak zapraszać gości?

0

Wypisywanie zaproszeń wymaga sporej inwencji. Niektórzy preferują stworzenie własnej treści, inni z kolei wolą skorzystać z gotowych formuł. Wybranie tych humorystycznych może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza przy określonej konwencji. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, warto rozważyć takie rozwiązanie!

Przygotowanie zaproszeń to ważny etap ślubnego planowania. Gdy lista gości jest już gotowa, czas na wybór zaproszeń oraz ich wypisanie. Najczęściej tekst jest drukowany na zaproszeniach, więc już przy ich zamawianiu trzeba zdecydować się na konkretną treść. Możliwości jej sporo. Na jaką formę się zdecydować? Ciekawym rozwiązaniem mogą być humorystyczne treści lub wierszyki, które nieco rozładują podniosłą atmosferę. W niektórych przypadkach sprawdzą się one idealnie!

Jaką treść wybrać na zaproszenia ślubne?
Zaproszenia ślubne można wypisać bardzo lakonicznie, skupiając się przede wszystkim na przekazaniu istotnych informacji. To one są priorytetem. Zaproszenia weselne mają za zadanie poinformować gości o godzinie i miejscu uroczystości, a także dress codzie i pożądanych prezentach. Forma treści jest ważna, jednak trzeba pamiętać, by była przede wszystkim czytelna.

Wybierając treść do zaproszenia, niektórzy decydują się na wykorzystanie cytatu – na przykład z ulubionego utworu czy z biblii. Alternatywą mogą być wierszyki na zaproszenia ślubne. Proste, rymowane, lekkie w formie, nadają zaproszeniu humorystycznego tonu.

Wierszyk jest szczególnie przydatny, gdy przychodzi do próśb o konkretny rodzaj prezentów. Pary młode często zastanawiają się, jak złagodzić przekaz, wskazując w zaproszeniu, że preferują koperty czy butelki wina od prezentów rzeczowych i kwiatów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się właśnie wierszyk.

Na stronie artMa można znaleźć ciekawe propozycje wierszyków na tę okoliczność. Oto kilka z nich:

Bardzo chcemy wszystkich prosić,
by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!

Zamiast kwiatów do wazonów,
Które uschną w naszym domu,
Propozycje mamy taką:
Byśmy razem wino pili,
konwenanse odrzucili,
Niechaj rosną nam kwiateczki,
Wy przynieście wina z beczki.

Aby Wam oszczędzić trudu,
W sklepach kilka godzin nudów
I rozterek przy wyborze
Co się Młodym przydać może?
Wszem i wobec ogłaszamy:
Przeciw złotym nic nie mamy!

Ciekawym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie piktogramów, które w delikatny sposób sugerują, czego państwo młodzi sobie życzą. Jeśli wybierzecie słowny komunikat, warto złagodzić go delikatniejszym i mniejszym fontem.

Jak odmieniać nazwiska na zaproszeniach ślubnych?
Odmiana nazwisk w języku polskim może przysporzyć sporo problemów. Po pierwsze, trzeba pamiętać o tym, że zasadniczo, w rodzimym języku odmienia się wszystkie nazwiska. Wiele zależy jednak od końcówek. W przypadku nazwisk kończących się na „ski”/„ska” czy podobne, zadanie jest dość proste. Jednak już takie jak „Nowak” wymagają odmiany tylko w formie męskiej oraz mnogiej.

Jak rozwiązać kwestię zaproszeń całej rodziny? Najlepiej wymienić małżonków lub parę z imienia i nazwiska, dodając końcówkę „z dziećmi”. Jeśli dzieci są już dorosłe, najlepiej oczywiście wręczyć im osobne zaproszenie. A jak rozwiązać kwestię osób towarzyszących? Najlepiej zastosować bezpieczną formułkę, zapraszając danego gościa „z osobą towarzyszącą”, aby uniknąć niezręcznych sytuacji. Tylko w przypadku wieloletnich par i małżeństw, z którymi państwo młodzi mają stały kontakt, warto decydować się na umieszczenie obu imion i nazwisk.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKto ma szansę na Świdnickiego Gryfa? Jest lista nominowanych
Następny artykułPrzegrali z niżej notowanym rywalem