Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gospodynie z Boleścina zachęcały do szczepień

Gospodynie z Boleścina zachęcały do szczepień

0

Koło Gospodyń Wiejskich z Boleścina w gminie Świdnica włączyło się w ogólnopolską akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. W niedzielę, 19 września na boisku sportowym w swojej miejscowości  gospodynie zachęcały do skorzystania z darmowych szczepień przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień.

Organizatorki zapewniły także liczne atrakcje towarzyszące. Zamki dmuchane, malowanie twarzy, rozgrywki w badmintona, piłka plażowa, przejażdżki konne oraz spotkania ze strażakami z OSP Grodziszcze. Sporą atrakcją była prezentacja nowoczesnego Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. Asp. Dominik Szydełko z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy nie tylko wyjaśniał zawiłe przepisy kodeksu drogowego, ale zachęcał wszystkich uczestników, a w szczególności najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica do noszenia elementów odblaskowych.

Członkinie KGW Boleścin zadbały o kulinarne doznania dla mieszkańców i przybyłych gości. Było w czym wybierać: pierogi, bigos, żurek, dania z grilla, a na słodko pyszne ciasta.

Z okazji do zaszczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson skorzystało 18 osób. W gminie Świdnica do tej pory przeciwko Covid zaszczepiło się 44,9% osób, które są do tego uprawnione. Gmina Świdnica jest na przedostatnim miejscu w powiecie świdnickim.

/UG Świdnica, opr. red./