Strona główna Sport Piłka nożna Działo się wiele – weekend w pigułce

Działo się wiele – weekend w pigułce

0

Oprócz zwycięstwa drużyny seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w akcji oglądaliśmy ponadto dziewięć biało-zielonych piłkarskich drużyn dziecięco-młodzieżowych.

Podsumowanie zaczynamy od juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Jakub Rosiaka gościli na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę Piasta Nowa Ruda. Pojedynek mimo wielu okazji dla jednej i drugiej strony, choć w pewnym momencie wydawało się bliżej trafienia byli miejscowi, zakończyło się ostatecznie podziałem punktów i bezbramkowym rezultatem. W kolejnej serii spotkań biało-zielonych czeka wyjazdowy bój z Chrobrym Głogów.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 0:0

Skład: Telicki, Czochara, Ilski, Tragarz, Staroń, Kaźmierczak, Król (67′ Czyż), Michta (65′ Markowski), Kasprzycki (65′ Pienio), Smoczyk (65′ Dyś), Dubojski (81′ Jajko).

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła drużyna juniorów młodszych z ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego udali się do Wrocławia na starcie z miejscową Forzą. W efekcie zasłużenie dopisali do swojego dorobku pełną pulę punktów. W pierwszej części gry do sieci przeciwników trafił Hubert Lipiński. W drugiej części gry udało nam się podwyższyć i ustalić ostatecznie wynik tego spotkania. Receptę na golkipera przeciwników znalazł Jakub Król, a zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zwyciężył 2:0. W ligowej tabeli plasujemy się na piątej lokacie, a w kolejnym boju zagramy u siebie z czwartym Parasolem Wrocław.

Forza Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Skład: Widła, Bujak, Ratajczak, Kruczek (87′ Sauter), Migas (85′ Safian), Kałwak, Korab (70′ Malinowski), Szewczyk (60′ Zaczyński), Gliwa, Król (89′ Choromański), Lipiński (65′ Błasz).

Tym razem bez punktów zakończyli trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Krygiera wysoko uległ na wyjeździe Śląskowi Wrocław. Rywale dobrze weszli w mecz i prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Lenarda Szczygła. Do przerwy jeszcze dwukrotnie umieścili futbolówkę w naszej sieci (Dawid Wąsala, Wojciech Gajewski). Po zmianie stron hat-tricka skompletował Szczygieł, a wynik na 6:0 ustalił Dominik Kleczewski. Biało-zieloni po pierwszej rundzie rozgrywek I ligi wojewódzkiej trampkarzy plasują się na szóstej lokacie. W następnym spotkaniu zagramy na wyjeździe z otwierającym stawkę Chrobrym Głogów.

Śląsk Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 6:0 (4:0)

Skład: Bereś, Redlica, Kołodziejczyk, Urbańczyk, Bednarczyk, Zawiła, Pierzchała, Kaźmierczak, Manijak, Łabędź, Jarosz, Sztabiński, Wiatrowski, Kuśnierz, Kulig, Sahaidak, Rybka.

Słabo zaprezentowała się także drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej młodzików – najwyższej klasy rozgrywkowej na Dolnym Śląsku w tej kategorii wiekowej. – Nie podjęliśmy walki, daliśmy zdominować się przeciwnikom. Przegrywaliśmy wiele pojedynków, słabo prezentując się na tle rywali – tak ocenia tą konfrontację trener drużyny, Mariusz Krupczak. Nasi młodzi zawodnicy walczyli na wyjeździe z Parasolem Wrocław i musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 0:3. Na listę strzelców w obozie miejscowych wpisali się Marek Włażewski, Kacper Winiarski i Michał Matuszewski. Biało-zieloni wciąż kręcą się w okolicy podium najbardziej prestiżowych rozgrywek młodzików na Dolnym Śląsku. Obecnie znajdujemy się na czwartej pozycji, a w kolejnym meczy zagramy z ósmymi Łużycami Lubań.

Parasol Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica 3:0 (2:0)

Skład: Oleś, Sikora, Kaźmierczak, Jedliński, Mrzygłód, Duda, Stelmach, Zwierzyna, Waśniowski, Politański, Monica, Zawada, Nada, Kozar.

Znacznie lepiej spisała się nasza druga drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica występująca w III lidze okręgowej. Podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka pokonali na wyjeździe Lechię Dzierżoniów 1:0. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu, fajnie się oglądało, gdy nasza młoda drużyna rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Walczymy o II ligę wojewódzką! – twierdzi trener Mariusz Krupczak. Zwycięskie trafienie zanotował w 40. minucie Mikołaj Studnicki. Biało-zieloni są na dobrej drodze, by zamierzony cel osiągnąć. Chodzi o wprowadzenie drugiego zespołu do ligi wojewódzkiej (I i II liga). Obecnie świdniczanie mają w swoim dorobku komplet 15 punktów i bilans goli 18:0!

Lechia Dzierżoniów – IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 0:1 (0:0)

Skład: Migas, Studnicki, Paluch, Ungurian, Waśniowski, Nada, Kozar, Politański, Zawada, Oleś, Orzechowski, Krystyniak, Maliszewski.

Z zespołem Lechii Dzierżoniów mierzyła się też nasza trzecia drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z IV ligi okręgowej. Podobnie jak pierwszy zespół w Wrocławiu, tak i nasza trójka spisała się w Dzierżoniowie nie najlepiej. Młoda świdnicka drużyna uległa na wyjeździe 0:4. Drużyna trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka plasuje się na piątym miejscu w tabeli, a już w najbliższą środę, 29 września zmierzy się z trzecią w stawce Akademią Piłkarską Dzierżoniów.

Lechia Dzierżoniów – IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 4:0 (2:0)

Skład: Niedziałkowski, Kasprzak, Podgórski, Walewski, Jaumien, Orzechowski, Robak, Rybka, Szukalski, Kępa, Jeziorny, Kudela, Chmielewski, Wójciak, Krystyniak.

Po trzecie zwycięstwo w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach V ligi okręgowej młodzików sięgnęła dowodzona przez trenera Michała Korbeckiego drużyna IgnerHome Polonii-Stali IV Świdnica. Występujący w roli gospodarzy świdniczanie podejmowali na swoim terenie rówieśników z ekipy Champions Świebodzice. Komplet punktów został u nas, bowiem miejscowi pokonali gości 2:0 po trafieniach Szymona Knapika i Mileny Grochocińskiej. W środę, 29 września w kolejnym spotkaniu zagramy na własnym terenie z Karoliną Jaworzyna Śląska.

IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica – Champions Świebodzice 2:0 (1:0)

Skład: Moczydłowski, Woźnica, Rabenda, Staworzyński, Knapik, Holenko, Grochocińska, Wiśniowski, Włudyka, Sacharczuk, Ungurian, Korona, Stasieluk, Mączka, Kunas, Lipiński, Karwała.

Szóste zwycięstwo w szóstym rozegranym pojedynku odniosła młodziutka drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2011 występująca w lidze młodzika młodszego. Podopieczni trenera Ryszarda Tyndla mierzą się ze starszymi od siebie rywalami, ale to nie przeszkadza im w notowaniu bardzo dobrych rezultatów. Tym razem gospodarze pewnie ograli Nysę Kłaczyna 13:1. Na listę strzelców wpisali się: Hubert Głogiewicz (3), Kacper Monica (2), Zofia Przyborowska, Karol Walczak, Szymon Gawroński, Aleksander Stasiak, Beniamin Miedziński, Jacek Mazur, Feliks Dudek i Przemysław Dela.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Nysa Kłaczyna 13:1

Skład: Sobolewski, Przyborowska, Dudek, Walczak, Monica, Dela, Głogiewicz, Gawroński, Bosch, Mazur, Ożóg, Stasiak, Miedziński.

Tym razem gorzej poszło drugiej drużynie IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z ligi młodzika młodszego. Zespół trenera Ryszarda Tyndla przeciwko Silesii Żarów zaprezentował się tradycyjnie zawodnikami z rocznika 2011, ale też i sporą grupą graczy z rocznika 2012 (trener Andrii Kozachenko). Biało-zieloni nie sprostali gościom, mimo że prowadzili nawet 1:0 po trafieniu Marcela Patrusia. Ostatecznie górą byli żarowianie, wygrywając z młodziutką świdnicką drużyną 5:1.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Silesia II Żarów 1:5

Skład: Marciniszyn, Wiśniewski, Smok, Szukalski, Politański, Sidor, Kopeć, Dudzic, Rogoża, Marszałek, Kosmala, Ośka, Patruś.

/MDvR/