Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest Yerba Mate?

Czym jest Yerba Mate?

0

Yerba mate to nic innego, jak napar przygotowany z liści i łodyżek Ostrokrzewu Paragwajskiego. Za ojczyznę tej wyjątkowej herbaty uznaje się Paragwaj. I choć to właśnie tam jest najbardziej znana, w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa również w Polsce. Jakie właściwości ma ten napój i w jaki sposób należy go przygotowywać?

Rodzaje yerba mate
Biorąc pod uwagę kraj pochodzenia, można wyróżnić następujące odmiany yerba mate:

  • Yerba argentyńska,
  • Paragwajska yerba mate,
  • Yerba brazylijska,
  • Yerba urugwajska.

Dobrze zaopatrzony sklep yerba mate ma w swojej ofercie yerba mate klasyczną i z dodatkami. Są to więc yerby owocowe i ziołowe, a nawet owocowo-ziołowe. Uwadze umknąć nie mogą również yerby z dodatkiem przypraw korzennych.

Właściwości yerba mate
Wypowiadając się na temat tego napoju, nie można zapomnieć o tym, jakie są właściwości zdrowotne yerba mate. Otóż jest to niewątpliwie wyjątkowa herbata. Przede wszystkim ma właściwości pobudzające – pobudza ciało i umysł. Zapewnia lepsze skupienie i zmniejsza uczucie zmęczenia. Jak jeszcze działa yerba mate? Wspomaga leczenie artretyzmu, cholesterolu, nadciśnienia, depresji, a także nadwagi. Ma też korzystny wpływ na przemianę materii. Można powiedzieć, że jest to naturalny suplement diety. Yerba mate posiada liczne witaminy i substancje, które wspomagają prawidłową pracę organizmu. Warto pić ją zamiast kawy, ponieważ dostarcza energii, ale nie wypłukuje magnezu i nie jest tak szkodliwa. Należy jedynie pamiętać, aby pić yerba mate z umiarem. Przedawkowanie może prowadzić do zaburzeń snu.

Herbata yerba mate – jak ją parzyć
Jak parzyć yerba mate? To proste. Wystarczy do naczynia włożyć bombille i wypełnić yerba mate do ¾ jego objętości, a następnie zalać wodą o temperaturze 70-75 stopni Celsjusza. Już po upływie 3-5 minut napój jest gotowy do spożycia. Tak więc yerba cieszy się popularnością nie tylko ze względu na właściwości i smak napoju, ale też na sam fakt możliwości szybkiego przygotowania. Picie yerba mate to zdaniem wielu osób czysta przyjemność. Warto więc sprawdzić na własnym przykładzie jak smakuje yerba mate i jak działa na organizm.

Aktualnie yerba mate można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tym bardziej, w sieci. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa yerba mate sklep, aby z łatwością dotrzeć do właściwego punktu. Ponieważ w sprzedaży dostępne są różne rodzaje yerby, warto zdać się na radę sprzedającego, który na pewno pomoże w wyborze najlepszej herbaty. Jej przystępna cena może być jednak motywacją do wyboru kilku produktów. Jest to korzystne rozwiązanie szczególnie przy zakupach internetowych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPotrącenie dziecka w Żarowie
Następny artykułZderzenie trzech pojazdów na krajowej „piątce”