Strona główna Wydarzenia Strzegom Burmistrz funduje nagrody za szczepienia w szkole

Burmistrz funduje nagrody za szczepienia w szkole

0

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta postanowił zachęcić uczniów i ich rodziny do szczepień przeciwko Covid-19. Dla placówek oświatowych, w których liczba zaszczepionych będzie najwyższa, przewiduje nagrody.

Fot. UM w Strzegomiu

W pierwszym tygodniu września (01-05.09) w placówkach oświatowych gminy Strzegom odbyły się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu września (06-08.09) będą trwały przygotowania do realizacji szczepień m. in. zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w trzecim tygodniu września ruszają szczepienia w szkołach w całej Polsce. Na podstawie zebranych informacji zostanie opracowany przez Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne terminarz szczepień, który  zostanie przekazany do szkół. Podczas szczepień uczniów na terenie szkoły mogą również zaszczepić się nauczyciele oraz najbliższa rodzina (po ustaleniu z dyrektorem szkoły).

 – Im więcej osób w naszej gminie zaszczepi się, tym jest większa szansa, że pokonamy koronawirusa i będziemy bardziej bezpieczni. Drodzy uczniowie, zaszczepcie się! Zróbcie to dla swoich babć i dziadków, a także rodziców. To jest bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja – podkreśla Zbigniew Suchyta.

Burmistrz Strzegomia ufunduje nagrody w konkursie promującym szczepienia „Stop COVID-19 – zaszczep się”, który przeprowadzi szkoła. W konkursie wezmą udział uczniowie, którzy zaszczepią się do 31 października br. oraz uczniowie już zaszczepieni. Nagrodę otrzyma klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów: 80% zaszczepionych – I miejsce, 70% zaszczepionych – II miejsce, 60% zaszczepionych – III miejsce.

Urząd Miejski nie informuje, jakie to będą nagrody.

/Źródło UM w Strzegomiu, opr. red./