Strona główna Wydarzenia Biskup świdnicki zaprasza na diecezjalne dożynki

Biskup świdnicki zaprasza na diecezjalne dożynki

1

W niedzielę, 19 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach odbędą się dożynki diecezji świdnickiej.

fot. Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej

Zgodnie z naszą polską tradycją koniec wakacji i początek września to czas uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za plony ziemi a ludziom za trud ich żniwnej pracy. Chcemy jako wspólnota diecezjalna wyrazić wdzięczność Dobremu Bogu – Gospodarzowi Nieba i Ziemi za to co dane nam było tym roku zebrać z pól i sadów – pisze biskup świdnicki Marek Mendyk, zapraszając na diecezjalne święto plonów.

Nasze diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę, 19 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Mszy św. na placu koronacyjnym o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Zapraszam do wspólnej modlitwy przede wszystkim rolników, ogrodników, sadowników, działkowiczów. Proszę, aby tradycyjnie przywieźć ze sobą do Wambierzyc swoje dożynkowe wieńce wykonane z tegorocznych zbiorów, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia – zachęca bp Mendyk.

/Diecezja świdnicka, opr. mn/

Poprzedni artykułWypadek na drodze Strzegom-Morawa. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]
Następny artykułKoszt przebudowy basenu letniego wzrośnie do 35 milionów złotych? Miasto szykuje się do kolejnych prac [WIZUALIZACJE]