Strona główna Sport Inne Będą emocje! W sobotę zawody w skatetyłkingu!

Będą emocje! W sobotę zawody w skatetyłkingu!

0

Już po raz szósty w Witoszowie Dolnym zorganizowane zostaną zawody w skatetyłkingu, czyli zjeździe na deskorolce pod hasłem Witoszów Cup. Tegoroczna impreza po raz pierwszy odbywa się pod patronatem świdnickiego Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Dyscyplina polega na zjeździe zawodników na specjalnych saniach (zwanych deskorolkami) po specjalnym torze asfaltowym, obecnie o średniej długości 50–200 m i o średnim spadku 4–12%. Tor powinien mieć co najmniej dwa zakręty powodujące spore przeciążenia (na niektórych wjazd z prędkością 130 km/h może spowodować na zawodnika działanie przeciążenia 5G).

Wszelkie informacje odnośnie wydarzenia odstępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/events/518447096129081, kontakt do organizatora: 605 982 278. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 4 września od godz. 11.00. Meta, a zarazem biuro zawodów znajdują się w Witoszowie Dolnym niedaleko Szkoły Podstawowej – szczegółowa mapka: https://goo.gl/maps/YQ7u9mSU2ZmrJK3f9

/MDvR/

Poprzedni artykułHala na Zawiszowie z nowym oświetleniem
Następny artykułDla Amelki na skuterach do Chorwacji