Strona główna 112 Zlikwidowali nielegalny salon gier

Zlikwidowali nielegalny salon gier

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Strzegomia.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania na terenie powiatu świdnickiego, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. 25 sierpnia funkcjonariusze dokonali siłowego wejścia do jednego z lokali gdzie prowadzony był nielegalny punkt gier hazardowych. To kolejna wspólna, udana akcja obu służb likwidująca ten przestępczy proceder – mówi Michał Rzepecki ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 18 tysięcy złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – dodaje Rzepecki.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułSpektakl dla najmłodszych pacjentów świdnickiego szpitala [FOTO]