Strona główna Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie na życie jako forma inwestycji w przyszłość

Ubezpieczenie na życie jako forma inwestycji w przyszłość

0

Coraz bardziej popularnym produktem ubezpieczeniowym staje się polisa na życie. Jest postrzegana bowiem, jako niezbędny element niezakłóconej i bezpiecznej egzystencji, które chroni nie tylko nas, ale i naszych bliskich w nagłych i niespodziewanych sytuacjach. Dla osób, które chcą dodatkowo zainwestować swoje finanse, dobrym produktem będzie inwestycyjna polisa na życie.

Ubezpieczenie inwestycyjne na życie
To produkt, który łączy ochronę zdrowia i życia ubezpieczonego z inwestowaniem środków pieniężnych. Ubezpieczający ma możliwość elastycznego doboru sumy ubezpieczenia oraz wysokości składki, a także w jakie instrumenty inwestować gromadzone środki. Umowa dotycząca takiego ubezpieczenia jest z reguły podpisywana na czas nieokreślony, a jej dużym atutem jest w przypadku zaistnienia trudnej sytuacji materialnej, możliwość zawieszenia opłaty składek. Zakres ochrony obejmuje śmierć, hospitalizację, uszczerbek na zdrowiu, czy brak zdolności do pracy ubezpieczonego. Z kolei inwestycyjna strona umowy umożliwia ubezpieczonemu odkładanie środków na emeryturę, zakup nieruchomości, studia dzieci itp.

Co daje ubezpieczenie inwestycyjne?
Taka oferta jest połączeniem ochrony na życie z możliwością inwestowania finansowego na kolejne lata, czyli ma na celu gromadzenie środków finansowych na długi okres czasu. Polisy na życie z formą oszczędzania są kierowane do osób, które w trosce o swoich najbliższych, planują rozsądnie i rozważnie przyszłość swojej rodziny. Zyski w tej formie inwestowania są najczęściej wyższe, niż ze środków gromadzonych na lokatach, dodatkowo też nie podlegają tzw. podatkowi Belki, podatkowi od darowizn, czy spadku. W wielu dostępnych na rynku polisach, wypłaty zgromadzonych środków można dokonać w każdym momencie. Nie trzeba czekać kilku lub kilkunastu lat, aby móc wyjąć środki finansowe. Wypłata taka, może być całkowita lub oczywiście częściowa. Jest to oczywiście zależne od warunków określonych przez ubezpieczyciela. Warto też wspomnieć o ryzyku, które wynika z inwestowania środków, czyli w tym przypadku o stracie zainwestowanych środków. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie CTU i zwrócić się o informację do specjalistów.

Zakup ubezpieczenia na życie opartego na dobrych warunkach to inwestycja nie tylko zdrowotna, ale i finansowa. Polisa ubezpieczeniowa sprzyja odkładaniu pieniędzy na przyszłość, a ponadto oferuje finansowe wsparcie, gdy pojawią się trudne życiowe sytuacje, czy problemy zdrowotne. Dlatego tak ważne jest, aby  wykupić ubezpieczenie, które najlepiej spełnia indywidualne oczekiwania klienta, a jeśli chcemy zainwestować w przyszłość, wybierzmy ubezpieczenie inwestycyjne na życie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJest rozkradany, straszy wyglądem i zajmuje miejsce. Wrak przy Zamenhofa-kolejny problem dla służb i zarządcy
Następny artykułLekarze ze świdnickiego szpitala upamiętnią medyków – ofiary II wojny światowej