Strona główna Sport Moto To będzie debiut świdniczanina na najniebezpieczniejszym torze na świecie!

To będzie debiut świdniczanina na najniebezpieczniejszym torze na świecie!

0

Nurburgring Nordschleife nie bez powodu jest określany jako jeden z najtrudniejszych obiektów do jazdy samochodem na całym świecie. Pojedyncze okrążenie o długości niemalże 21 kilometrów, 73 zakręty do pokonania, ogromne różnice wysokości do 300 metrów i to, co jest najtrudniejsze dla większości – non-stop zmienne warunki atmosferyczne. Tam właśnie w ramach zawodów „RCN” zadebiutuje świdniczanin – Damian Lempart.

26-letni świdniczanin, który aktualnie jest na prowadzeniu w klasyfikacji Mistrzostw Polski Super S Cup Endurance w wyścigach samochodowych, idzie o krok dalej poprzez debiut na zagranicznym obiekcie. – Z różnych względów, nie tylko finansowych, czy marketingowych, ale przede wszystkim sportowych, uznałem że Nordschleife będzie optymalnym wyborem pod kątem rozwoju swojej kariery w wyścigach. Trenuję sam oraz szkolę moich podopiecznych na tym torze od tego roku regularnie co miesiąc i magia tego obiektu oraz całej otoczki mnie przekonała do niego bezdyskusyjnie. Na pewno chcę zwiedzić inne tory w Europie, także te na których miałem okazję pracować, czy ćwiczyć, ale Nurburgring jest wyjątkowy. Przy okazji jest blisko do Spa, ale nie salonu urody, tylko innego toru w Belgii. Ten start w RCN dla mnie wiele znaczy, także trzymajcie kciuki! – wyznaje Damian Lempart.

Zawody „RCN”, czyli Rundstrecken Challenge Nurburgring” można określić jako II ligę, która jest obowiązkowym szczeblem dla kierowców, którzy myślą o serii „VLN”, czyli serii długodystansowych wyścigów na Nordschleife, a tym bardziej dla tych, którzy marzą o udziale w 24-godzinnym wyścigu na tym torze, który jest określany jako najtrudniejszy wyścig długodystansowy, znacznie bardziej wymagający od słynnego 24h Le Mans – m.in. przez charakterystykę toru i zmienność warunków atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że świdniczanin dołączy do innych Polaków startujących w RCN, m.in. Bartosza Palusko, Jakuba Glasse oraz Jacka Pydysa. Lempart wystartuje w zawodach organizowanych już 28 sierpnia w klasie H4 za kierownicą BMW E36 325i, przygotowanego oraz obsługiwanego przez profesjonalny zespół wyścigowy JS Competition. Wsparcie kierowcy w zawodach zapewniają: DeltaTech Świdnica, Race Arena Wrocław, Sparco, Rallypl.com oraz Moto-High.

/MDvR/

Poprzedni artykułSamolot „Czerwonego Barona” bez śmigła i z wygiętym skrzydłem. Trwają prace konserwacyjne [FOTO]
Następny artykułKoszulki sportowe z nadrukiem – do jakich sportów możesz je wykorzystać?