Strona główna 112 Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa dolnośląskiego ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia silnych opadów deszczu. Możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wody na rzekach regionu.

zdjęcie archiwalne

Wydane dla powiatu świdnickiego ostrzeżenie I stopnia obowiązywać będzie od godziny 21.00 w sobotę do 7.30 w niedzielę. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 20 mm do 30 mm, miejscami 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 75 km/h – informuje Piotr Ojrzyński, synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 85%.

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało z kolei ostrzeżenie dotyczące możliwych gwałtownych wzrosty stanów wody na rzekach. – W związku z prognozowanymi opadami deszczu o umiarkowanym lub silnym natężeniu, w zlewniach dopływów środkowej Odry (w tym na obszarach miejskich) oraz w górskich zlewniach dorzecza Łaby w woj. dolnośląskim prognozuje się gwałtowne wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej, miejscami powyżej stanów ostrzegawczych (zwłaszcza górskie i podgórskie zlewnie rzek: Nysy Łużyckiej, Kwisy, Bobru, Kaczawy, Bystrzycy, Nysy Kłodzkiej). Lokalnie nie wyklucza się możliwości krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego – przekazał Wojciech Krasowski z IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21.00 w sobotę do 9.00 w niedzielę.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Saperów
Następny artykułŚwidnica z drona – ul. Ofiar Oświęcimskich