Czerpią inspiracje z wielu kultur: bułgarskiej, serbskiej, białoruskiej a nawet bliskowschodniej. Zespół Srednusha tworzą artyści ze Świdnicy i innych miejsc Dolnego Śląska. Muzyczne spotkanie z nimi już 4 września w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Zespół założyli instrumentaliści znani m.in z zespołu Tantua: Witold Kowaliszyn (cymbały strunowe/flety karpackie/duduk ormiański), Paweł Cychowski (śpiew/gitara akustyczna), Artur Korzekwa (cajon/stopa/przeszkadzajki). Połączyli siły z muzykiem Filharmonii Sudeckiej, Darkiem Piechowiakiem (puzon/trąbka) oraz wszechstronną artystką, badaczką kultur i wulkanem energii Olą Knaś (śpiew/akordeon).
Sami tak piszą o sobie: „Srednusha to bratnie dusze, które szukają jedności w różnorodności. W swojej idei próbują zjednoczyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. Muzyka tradycyjna to dla zespołu nie tylko inspiracja, ale przede wszystkim medium spotkania. Każda dusza z zespołu doświadcza i wyraża pieśń w inny sposób. W tej różnorodności dźwięki dusz wibrują w jednym wspólnym głosie, w jednym wspólnym «tu i teraz»„.
We współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury nagrali w zeszłym roku „spotkanie muzyczne”, którego zapis audio i wideo dostępny jest on-line w serwisach streamingowych. Była to namiastka koncertu, którego w pełni będzie można doświadczyć już 4 września o godzinie 21.00 w sali teatralnej ŚOK.
Szczegóły oraz sprzedaż biletów dostępne na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ŚOK, opr. mn/


![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-238x178.jpg)
![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-100x75.jpg)





![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)