Strona główna Kultura Spotkania w średniowiecznym klimacie w Wierzbnej

Spotkania w średniowiecznym klimacie w Wierzbnej

0

Zawody łucznicze, pokaz mody sprzed 1000 lat, walki wojów i dobre jedzenie czeka uczestników zabawy, organizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego oraz DUX i Przyjaciele. Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielę, 5 września na terenie kompleksu pocysterskiego w Wierzbnej (gmina Żarów).

Organizatorzy przygotowują bogaty program:
9.00 -16.00 III runda VII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego pod patronatem Burmistrza Żarowa, Leszka Michalaka
14.00-18.00 Spotkanie ze średniowieczem: Tak żyli ludzie. Tak było
POKAZ MODY ŚREDNIOWIECZNEJ
Opowieść o strojach z czasów dawnych na pokazie średniowiecznej mody.
WALKI WOJÓW i RYCERZY
Dzielni Słowianie, bezlitośni wikingowie i szlachetni rycerze ku Waszej uciesze, walczyć będą na ubitej ziemi pokazując, który z nich czempionem z Wierzbnej zostanie!
GRY I ZABAWY
Rzut oszczepem, ścinanie głów, przeciąganie liny, kręcioł, polowanie na dziką świnię – tak się kiedyś ludzie bawili! Śmiałkowie wykażą się siłą, sprytem i zręcznością, a zwycięzcy zazdrość wzbudzać będą pośród tłumów!
WALKA Z WOJEM
Jeżeli czujesz, że męstwa Ci nie brakuje, to spróbować możesz sił swoich w walce z naszymi najlepszymi wojownikami!
RZEMIEŚLNICY I KUPCY
Rzemieślnicy, w swych sztukach biegli i szkoleni, opowiedzą o swoim fachu, narzędziach i materiałach. Nabyć też będzie można wytwory ich rąk. Nie zabraknie dobrego jadła i napitku. Miłośników historii zabierzemy na spacer z przewodnikiem a na tych którzy będą chcieli spróbować sił w strzelaniu z łuku będą czekali najlepsi fachowcy.

Więcej informacji o zawodach łuczniczych i zapisach TU.

/opr. red./

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o sytuacji epidemicznej
Następny artykułBracia Collins kończą rowerową podróż dla Amelki. Walczą o życie dwulatki