Strona główna Wydarzenia Wieża widokowa na Wielkiej Sowie zamknięta dla turystów. Rusza remont

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie zamknięta dla turystów. Rusza remont

0

Do maja 2023 roku mają się zakończyć prace remontowe przy wieży widokowej na Wielkiej Sowie. Inwestycja pochłonie ponad 800 tys. złotych. W związku z remontem obiektu, będącego popularnym celem górskich wędrówek również wśród mieszkańców powiatu świdnickiego, 24 sierpnia 2021 roku wieża została zamknięta dla ruchu turystycznego.

Cieszę się, że po wielu staraniach udało się podpisać umowę na remont tego najważniejszego dla Pieszyc obiektu turystycznego – mówi Dorota Konieczna Enozel, burmistrz Pieszyc. – Dużo czasu poświęciliśmy na wybór odpowiedniej technologii prac remontowych. Stan elewacji i późniejsza trwałość jej wykonania to największa trudność jeśli chodzi o ten obiekt. Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne dopuszcza się też wyłączenia z terminu wykonania umowy okres od listopada do marca, co znacznie wydłuża prace remontowe.

Zakres prac remontowych obejmuje m.in. remont ścian zewnętrznych, stolarki okiennej, stropów żelbetowych, renowację stolarki drzwiowej, stopni betonowych i stalowych schodów, instalacji oświetleniowej i odgromowej oraz wykonanie tynków wewnętrznych. – Dodatkowym kosztem będą późniejsze prace związane z remontem małej infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na polanie szczytowej wokół wieży – dodaje burmistrz Pieszyc.

/UG Pieszyce, opr. mn/

Poprzedni artykułOstrzegają przed wzrostem poziomu wody w rzekach. Zwiększono zrzut wody ze zbiornika w Lubachowie
Następny artykułSamolot „Czerwonego Barona” bez śmigła i z wygiętym skrzydłem. Trwają prace konserwacyjne [FOTO]