Strona główna Wydarzenia Świdnica Remonty w świdnickich szkołach i przedszkolach

Remonty w świdnickich szkołach i przedszkolach

0

Tradycyjnie wakacje są czasem remontów w świdnickich placówkach oświatowych. Wartość wykonywanych obecnie prac w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto wynosi 3,9 miliona złotych.

Modernizacja pomieszczeń piwnicznych z osuszeniem budynku za kwotę ponad 3 milionów złotych – to prace, które realizowane są w Szkole Podstawowej nr 8. Budowa placu zabaw oraz drobne remonty to zadania, które wykonywane będą w Szkole Podstawowej nr 2, a ich koszt to 202 760 tysięcy złotych. 160 tysięcy złotych kosztować będzie remont instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 105. Modernizację schodów wejściowych do budynku zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 4. Zadanie wyceniono na 75 tysięcy złotych. W Szkole Podstawowej nr 1 wymienione zostaną drzwi wejściowe zewnętrzne oraz wykonane będą prace izolacyjne i doszczelnienie dachu. Koszt tych zadań to 38 500 tysięcy złotych. Prace malarskie, konserwacyjne, remont nawierzchni na boiskach za kwotę ponad 27 tysięcy złotych wykonane zostaną w Szkole Podstawowej nr 6. Z kolei remont instalacji elektrycznej, to inwestycja za 8 tysięcy złotych, zaplanowana w Szkole Podstawowej nr 315.

Miejskie przedszkola również czekają prace modernizacyjne. W przedszkolu nr 1 przeprowadzony zostanie remont szatni dziecięcych na parterze. Prace te wyceniono na 33 tysiące złotych. W przedszkolu nr 3 za kwotę 10 tysięcy złotych zaplanowano remont oświetlenia awaryjnego. Natomiast w przedszkolu nr 4 wymienione zostanie oświetlenie stałe i ewakuacyjne w ciągach komunikacyjnych. To inwestycja oszacowana na 17 tysięcy złotych. W przedszkolu nr 15 zmodernizowany zostanie plac zabaw. Na to zadanie zarezerwowano 200 tysięcy złotych.

W Młodzieżowym Domu Kultury za 2 500 złotych przeprowadzone zostaną prace malarskie i konserwacyjne.

/Informacja i zdjęcie Urzędu Miejskiego w Świdnicy/

Poprzedni artykułOficer dyżurny nie przyjął zgłoszenia o napaści. Jest winny, jaka kara?
Następny artykułMobilny punkt szczepień w gminie Świdnica