Strona główna Sport Siatkówka Przedstawiamy wyniki ostatniego turnieju

Przedstawiamy wyniki ostatniego turnieju

0

Cykl turniejów siatkówki plażowej w Świdnicy został już zakończony. W niedzielę, 8 sierpnia rozegrany został trzeci i zarazem ostatni w tym sezonie turniej plażówki w kategorii mężczyzn. W imprezie organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięło udział 10 par, które przyjechały m.in. z Kudowy Zdroju, Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, czy Strzelina.

Drużyny przy optymalnej pogodzie rywalizowały systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów. W trakcie blisko 20 rozegranych pojedynkach, wiele z nich kończyło się tie-breakiem, co świadczyło o wyrównanym poziomie zmagań na piasku. Przez większość zmagań trudno było więc wskazać zwycięską parę. Nawet mecze o wejście do półfinałów przysparzały wiele emocji. Świetna gra w półfinałach ostatecznie wyłoniła drużyny walczące o pierwsze i trzecie miejsce. W meczu o trzeci stopień na podium zespół Paweł Andrzejewski i Dawid Kaleta pokonał Marcina Orczyka i Bartosza Ostrowskiego. O mistrzostwo Świdnicy na koniec powalczyli wrocławianie Tomasz Kubera i Marek Tymoczko z reprezentującą Świdnicę parą Jakub Wiśniewski i Kamil Nowak. Ostatecznie po zaciętym meczu zwycięzcami świdnickiej plażówki został duet Kubera/Tymoczko. Na kolejne zmagania trzeba będzie poczekać do przyszłego sezonu. Na zakończenie turnieju czterem zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt sportowy – relacjonuje przebieg zawodów Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Końcowa klasyfikacja:
1. Tomasz Kubera, Marek Tymoczko – Wrocław
2. Jakub Wiśniewski, Kamil Nowak – Świdnica
3. Paweł Andrzejewski, Dawid Kaleta – Lubin
4. Mariusz Orczyk, Bartosz Ostrowski – Wałbrzych
5-6. Piotr Orzechowski, Szymon Mróz – Świdnica, Strzelin
5-6. Krzysztof Zwoliński, Jerzy Tabaka – Jelenia Góra
7-8. Kamil Gmyr, Mateusz Dziedzic – Marciszów
7-8. Michał Jagiełło, Jakub Możny – Kudowa Zdrój
9-10. Szymon Kaczmarek, Antoni Pieszczoch – Świdnica
9-10. Marek Bartnik, Marcin Krupa – Wrocław

/OSiR/

Poprzedni artykułPędzili przez Świdnicę. Trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy
Następny artykułJednej seniorce ukradł torebkę, drugą okradł i poturbował. 74-letni rozbójnik-recydywista trafił na trzy miesiące do aresztu