Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Płyta i widowisko na finał muzycznych wakacji

Płyta i widowisko na finał muzycznych wakacji

0

Już nie tylko muzyczny krążek, ale i widowisko będzie efektem muzycznych wakacji z gminą Świdnica. Od 2012 roku z wykorzystaniem gminnego studia nagrań utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Na przestrzeni kilku lat nagrano już 8 muzycznych krążków.

– W dniach 16-21 sierpnia realizujemy dziewiątą już edycję warsztatów muzycznych dla uzdolnionej wokalnie grupy uczniów z gminnych placówek oświatowych – mówi Tadeusz Szarwaryn. Chociaż wakacje zbliżają się ku końcowi, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie rozbrzmiewa śpiewem i muzyką. Uczestnicy spotkali się, aby pod kierunkiem instruktorów popracować nad materiałem wokalnym i tekstowym, ponieważ założeniem tegorocznych warsztatów organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest widowisko muzyczne pt. „Dzielmy się nadzieją”.

Na bazie wcześniej nagranych piosenek warsztatowych autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna pojawił się pomysł na połączenie muzyki z teatrem nawiązującym do elementów profilaktyki, a w szczególności problemu zamknięcia się młodych ludzi w świecie technologii i zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych. Chociaż to nie jedyny wątek przedstawienia. Zamierzeniem autorów jest prezentacja przedstawienia na deskach świdnickiego teatru. Scenariusz napisał Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie i jednocześnie kierownik tej formy spędzenia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Gminne studio nagrań obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

– Z perspektywy tych 9 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki. Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica z czego jesteśmy bardzo dumni – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

/UG Świdnica, opr. red./