Strona główna Wydarzenia Świebodzice Piknik z Pudzianowskim i samolotami

Piknik z Pudzianowskim i samolotami

0

Prezentacja samolotów, śmigłowców i szybowców, wystawa pojazdów i sprzętu wojskowego, zawody Pucharu Polski Strongman i spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim, a także szereg innych atrakcji czekać będzie na odwiedzających gminne lądowisko w Świebodzicach w dniach 28-29 sierpnia.

W programie imprezy jest przylot samolotu gaśniczego Dromader, samolotu An-2 Antek, samolotów ultralekkich, śmigłowców, szybowców. Na Gminne Lotnisko przyjechały pojazdy wojskowe, amerykańskie radiowozy, odbędzie się także wystawa foteli katapultowych i będzie można podziwiać zawody spadochronowe, a także zobaczyć tresurę psów.

Dzisiaj tłum fanów pojawił się na towarzyszących piknikowi lotniczemu zawodach Pucharu Polski Strongman, gdzie sędziował   Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski – Strongman, Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman.

Lądowisko w Świebodzicach odwiedzi także 10. Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej z Wrocławia, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer. – Ponadto podczas imprezy promującej awiację odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana dla chorego na białaczkę limfoblastyczną Adrianka Nowackiego. Z myślą o najmłodszych zostanie przygotowana strefa zabaw dla dzieci z zamkami dmuchanymi. Każdy, kto odwiedzi Piknik Lotniczy może skorzystać z płatnego bufetu, gdzie będą serwowane ciepłe posiłki i orzeźwiające napoje. Jak co roku o transport na lotnisko zadba spółka ZGK Świebodzice, która zapewni bezpłatny autobus – dodają organizatorzy. Z rozkładem jazdy autobusu można się zapoznać na stronie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

/opr.red./
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Wałbrzyska
Następny artykułSięgnęli po zwycięstwo na własnym stadionie