Strona główna Sport Piłka nożna Odkryli karty, przedstawili wszystkich szkoleniowców!

Odkryli karty, przedstawili wszystkich szkoleniowców! [FOTO]

0

Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica jest już gotowy do startu sezonu 2021/2022. Biało-zieloni przedstawili wszystkich trenerów, którzy w nadchodzącej kampanii rozgrywkowej będą prowadzić biało-zielone drużyny, począwszy od grup naborowych, a kończąc na ekipie seniorów.

Grzegorz Borowy (I trener seniorów)

Postać doskonale znana w środowisku piłkarskim. To wychowanek Karoliny Jaworzyna Śląska, a następnie piłkarz Polonii-Stali Świdnica, Lechii Dzierżoniów i znów biało-zielonej ekipy! W sumie na boiskach III ligi spędził 12 sezonów, był kapitanem drużyn ze Świdnicy i Dzierżoniowa, ale to nie wszystko… Grzegorz Borowy jako kapitan kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej sięgnął w 2019 roku po mistrzostwo Europy UEFA Regions Cup, czyli mistrzostw Starego Kontynentu piłkarzy amatorów. Z dolnośląską kadrą sięgnął także po mistrzostwo Polski w roku 2014 i 2018! Co do samej trenerki, to Grzegorz Borowy jest posiadaczem licencji UEFA B i jest na ostatniej prostej jeśli chodzi o finalizację kursu UEFA A. Pierwsze trenerskie szlify zbierał już w roku 2013, kiedy to prowadził drużynę juniorów starszych Karoliny Jaworzyna Śląska, później był czas na grupę naborową Polonii-Stali Świdnica. Od 2014 roku był asystentem w pierwszych drużynach Polonii-Stali Świdnica i Lechii Dzierżoniów, współpracując z Jarosławem Lato, Marcinem Morawskim, Marcinem Dymkowskim, Piotrem Bolkowskim, Zbigniewem Soczewskim, Łukaszem Kabaszynem, Pawłem Sibikiem, Rafałem Markowskim, czy Jarosławem Pedrycem. Kilkukrotnie prowadził swoje drużyny w trakcie zmian na stanowiskach szkoleniowców. Znów jako pierwszy trener rozpoczął pracę z początkiem sezonu 2020/2021, obejmując drużynę juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica. Ze swoimi podopiecznymi wywalczył awans do II ligi wojewódzkiej, a następnie w bardzo dobrym stylu stanął na podium rozgrywek! W końcówce sezonu łączył pracę szkoleniową w juniorach młodszych z prowadzeniem biało-zielonych seniorów, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Jarosława Pedryca. W tym czasie zanotował dobry wynik – osiągając za swoją ekipą 2 wygrane, 2 remisy i 2 porażki. Oficjalnie został szkoleniowcem pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica i przygotowuje drużynę na start sezonu 2021/2022!

Łukasz Zygadło (II trener seniorów)

Lukasz Zygadło na naszej ławce trenerskiej pojawił się już w końcówce poprzedniego sezonu 2020/2021. Drużyna w tym czasie zanotowała korzystny bilans – wygrywając z rezerwami Górnika Zabrze i Foto-Higieną Gać, remisując z Pniówkiem Pawłowice Śląskie i ulegając nieznacznie LKS-owi Goczałkowice-Zdrój. Łukasz Zygadło jest w trakcie kursu na licencję GRASS C i czeka na egzamin, jest to także absolwent Politechniki Wrocławskiej o specjalizacji zarządzenie przedsiębiorstwem. W latach 2011-2016 był wiceprezesem GKS-u Kobierzyce, który w tym czasie awansował do III ligi. W 2016 roku dołączył do grupy osób zarządzających Klubem Biznesu Miedzi Legnica i zbierał kolejne doświadczenia jako działacz piłkarski, podpatrując m.in. pracę trenerów: Ryszarda Tarasiewicza, Waldemara Tęsiorowskiego, Dominika Nowaka, czy Janusza Kudyby. Przy udziale całego teamu – Miedź awansowała do ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Później był także czas na współpracę z WKS-em Śląsk Wrocław, gdzie był odpowiedzialny za marketing i sponsoring. To właśnie przy udziale trenera Zygadło spółka kolejowa Cargounit została na 2 lata sponsorem klubu i akademii z Wrocławia.

W 2020 roku Łukasz Zygadło rozpoczął współpracę z WKS-em Wierzbice, pomagając przy koordynacji prac w klubie i osiągając ostatecznie historyczny cel jakim jest awans drużyny seniorów do IV ligi. Oprócz tego trener od 2016 roku aż do dziś pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Licencyjnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a od 2018 roku jest członkiem Komisji Licencyjnej do spraw III ligi grupy III Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz obecnie wiceprzewodniczącym Komisji Licencyjnej Lubuskiego Związku Piłki Nożnej przy PZPN ds. III ligi grupa III na sezon 2021/2022! Od czerwca 2021 roku pełni również funkcję członka i delegata Komisji ds. Bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W niedalekiej przeszłości współpracował także z naszą kadrą UEFA Regions Cup, świętując z Dolnoślązakami mistrzostwo Europy w 2019 roku i wicemistrzostwo Polski w 2020 roku. Trafił do świata piłki nożnej, bo od dziecka pasjonuje się tą dyscypliną – grał we wszystkich grupach młodzieżowych GKS-u Kobierzyce oraz w seniorach w ówczesnej klasie okręgowej. Zaliczył również trzy występy w kadrze Wrocławia w kategorii junior starszy, a teraz z dużym zainteresowaniem śledzi ligę angielską, kibicując Manchesterowi United i Norwich City FC.

Jakub Rosiak (Liga Dolnośląska Juniorów, grupa żaków 2014)

Jakub Rosiak w sezonie 2021/2022 poprowadzi dwie mocno oddalone wiekowo od siebie drużyny. Mowa o drużynie żaków z rocznika 2014 i najstarszej naszej młodzieżowej ekipie w stawce – juniorach starszych z I ligi wojewódzkiej! Trener posiada licencję UEFA B, a pozytywnie zakończony kurs wraz z egzaminem sfinalizowany został z początkiem lipca tego roku. Posiada także ukończone certyfikaty z efektywnej komunikacji i kształtowania motorycznego młodych sportowców. W trakcie swojej przygody z trenerką prowadził drużyny skrzatów, młodzików i trampkarzy Karoliny Jaworzyna Śląska, a w przeszłości był związany z naszymi – biało-zielonymi barwami jako wieloletni zawodnik grup młodzieżowych. Ostatni czas to już praca w MKS Polonia-Stal Świdnica jako trener rocznika 2009 i zakończenie rozgrywek III ligi wojewódzkiej młodzików z tytułem wicemistrzowskim. Teraz czas na jeszcze bardziej poważne wyzwanie i pracę z juniorami starszymi z I ligi wojewódzkiej, a także żakami z rocznika 2014. Życzymy, żeby każdy z jego podopiecznych poszedł w ślady ulubionego gracza trenera Rosiaka – Sergio Ramosa. Trenersko wzoruje się z kolei na Alexie Fergusonie i Pepie Guardioli, a ulubionym klubem jest Manchester United.

Tomasz Oleksy (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)

Mowa oczywiście o trenerze Tomaszu Oleksym. Posiada on licencję UEFA A, to trener koordynator szkolenia grup dziecięco-młodzieżowych Polonii-Stali Świdnica. W przeszłości przez wiele lat pracował w naszych grupach młodzieżowych, był też szkoleniowcem ekipy seniorów. Ukończył studia podyplomowe Analityk Gry Sportowej oraz Rozumienie Gry na Wyższej Szkole Sportu, jest wykładowcą podczas kursów UEFA B dla trenerów (Wielkopolski ZPN) oraz prelegentem podczas licencjonowanych szkoleń organizowanych przez Zachodniopomorski ZPN. Tomek Oleksy to także uczestnik licznych kursów i szkoleń m.in. Coerver Coaching level Basic, czy Międzynarodowej Konferencji w Lizbonie (2019). Ponadto jest autorem projektu „Pozytywny Coaching”, mającym w swoim CV staże trenerskie w następujących klubach: PSV Eindhoven, Ajax Amsterdam, Dinamo Zagrzeb, MSK Zilina, Benfica Lizbona, Legia Warszawa (I zespół) i Zagłębie Lubin (I zespół)! Teraz trener Oleksy odpowiedzialny będzie za utalentowaną grupę piłkarzy z roczników 2005/2006 z ligi dolnośląskiej juniorów młodszych. Życzymy powodzenia w walce o punkty, do startu ligowej rywalizacji coraz bliżej!

Piotr Krygier (Liga Dolnośląska Trampkarzy)

Trener Piotr Krygier jest posiadaczem licencji UEFA A, posiada 15-letni staż trenerski i 13-letni w zawodzie nauczyciela wychowania fizycznego. Jako zawodnik bronił świdnickich barw, a oprócz tego reprezentował Śląsk Wrocław, Cukrownika Pszenno i FC Kostomłoty. Jako trener związany był w przeszłości z Gryfem Świdnica, LKS-em Bystrzyca Górna i Dabro-Bau Makowice. Nasz szkoleniowiec w trakcie swojej kariery trenerskiej prowadził też kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 1998, 1999, 2000 i 2001. Po największy sukces sięgnęła dolnośląska ekipa z rocznika 2001, która zdobyła wicemistrzostwo Polski, rocznik 2000 był z kolei czwarty w kraju. Trener Krygier w ostatnim sezonie z wielkim powodzeniem trenował biłao-zieloną drużynę trampkarzy, wprowadzając ją do I ligi wojewódzkiej – najbardziej prestiżowych dolnośląskich rozgrywek z udziałem ósemki najlepszych zespołów z terenu naszego województwa! W tym sezonie będzie się opiekował również trampkarzami, lecz będą to już piłkarze z roczników 2007/2008.

Mariusz Krupczak (Liga Dolnośląska Młodzików, Liga Okręgowa Młodzików, Liga Okręgowa Młodzików II)

Trenera Mariusza Krupczaka wszystkim osobom związanym z naszą świdnicką i regionalną piłką nożną przedstawiać z pewnością nie trzeba. Od wielu, wielu lat trener ma pod opieką grupy w kategoriach wiekowych orlików i młodzików, a wszelkich sukcesów, wygranych turniejów, czy ligowych mistrzostw nie sposób byłoby zliczyć. Jego podopieczni m.in. dwukrotnie okazali się najlepsi na Dolnym Śląsku w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, rywalizując następnie w finałach ogólnopolskich! W zakończonym sezonie biało-zieloni młodzicy w znakomitym stylu wywalczyli pod jego wodzą awans do I ligi wojewódzkiej – prestiżowych rozgrywek z udziałem ósemki najlepszych zespołów naszego województwa. Trener Mariusz Krupczak jest magistrem wychowania fizycznego – specjalizacja trenersko-instruktorska – trener klasy drugiej, posiada do tego licencję UEFA A. Na jego koncie znajduje się sporo odbytych kursokonferencji i staży jak choćby ten mający miejsce u trenera Marcina Brosza w Górniku Zabrze! Podobnie jak w poprzednich sezonach, tak i teraz trener Krupczak będzie odpowiedzialny za rozwój młodzików Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Silna grupa zawodników z roczników 2009-2010 wystartuje w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej młodzików, III ligi wojewódzkiej młodzików i IV ligi wojewódzkiej młodzików. Jeszcze jako zawodnik Mariusz Krupczak był zawodnikiem świdnickiej drużyny, a także Kuźni Jawor, ulubionym klubem jest Real Madryt, trenerami Carlo Ancelotti i Jose Mourinho, a zawodnikami Luka Modrić, Giorgio Chiellini, a także Fernando Redondo.

Szymon Krupczak (Liga Dolnośląska Młodzików, Liga Okręgowa Młodzików, Liga Okręgowa Młodzików II)

Trener Szymon Krupczak jest posiadaczem licencji Grassroots C, do tego z wynikiem pozytywnym zakończył szkolenia: Akademię Przygotowania Motorycznego (ETA) – kilka edycji, Akademię Planowania Treningu (Betterway), czy Kształtowanie zdolności motorycznych młodych sportowców (platforma „wgrze.pl). W sezonie 2020/2021 wspólnie ze swoim starszym bratem – Mariuszem Krupczakiem z powodzeniem prowadzili grupy młodzików (rocznik 2008) i młodzików młodszych (2010). W nadchodzących rozgrywkach pod ich wodzą będą dalej piłkarze z kategorii wiekowej młodzika, a biało-zieloni puszczą do boju aż trzy ich drużyny z I ligi wojewódzkiej, III ligi wojewódzkiej i IV ligi wojewódzkiej. Oprócz tego będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne naszych młodych adeptów futbolu. Jego ulubionym zespołem jest Real Madryt, zawodnikiem Gennaro Gattuso, a TOP trenerami Jose Mourinho oraz Diego Simeone.

Ryszard Tyndel (Liga Młodzika Młodszego, Liga Orlika)

Trener Ryszard Tyndel jest posiadaczem licencji UEFA B. Na swoim koncie posiada również wiele ukończonych kursów m.in. z przygotowania motorycznego zawodników, czy Coerver Coaching. W biało-zielonym klubie jako trener pracuje od 2016 roku. Do tego momentu pracował z piłkarzami z różnych kategorii wiekowych, zaczynając od skrzata przez orlika, żaka aż do młodzika. W ubiegłym roku był szkoleniowcem kadry rocznika 2011 i w obecnym sezonie to się nie zmieni. Największy sukces to wygranie dolnośląskiej rywalizacji w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z rocznikiem 2011! Były jeszcze zwycięstwa w Deichmann Minimistrzostwach, nawet w ubiegłym roku, ale wtedy walka kończyła się tylko na rozgrywkach regionalnych. Ulubionym zawodnikiem trenera jest Xavi Hernandez, trenerem Pep Guardiola, a drużyną FC Barcelona.

Andrii Kozachenko (Liga Młodzika Młodszego Liga Orlika)

Trener Kozachenko jest posiadaczem licencji UEFA B, na swoim koncie ma też kilka szkoleń i certyfikatów (Akademia Przedszkolaka – tu zaczyna się Football, Coerver Coaching Clinic, czy Coerver Coaching – trening indywidualny), które z pewnością procentują w trakcie pracy z młodymi biało-zielonymi piłkarzami. W ostatnich sezonach pod wodzą trenera Andrieja Kozachenko znajdowała się drużyna żaków z rocznika 2012. W tym czasie na nasze konto trafiło wiele prestiżowych laurów w postaci wygranych turniejów polskich i zagranicznych. W sezonie 2021/2022 nic nie ulegnie zmiany – trener wciąż będzie prowadził kadrę Polonii-Stali Świdnica rocznika 2012, ale będzie to już kategoria wiekowa orlików. Andrii Kozachenko funkcję trenera łączy oczywiście z grą w pierwszej drużynie świdnickiego klubu.

Szymon Goździejewski (Liga Żaków)

Trener Goździejewski od 2015 roku jest posiadaczem licencji UEFA B. Od 6 lat związany jest jako trener grup młodzieżowych z naszym zaprzyjaźnionym klubem LKS Cukrownik Pszenno. W tym czasie dwukrotnie sięgnął z młodzikami i trampkarzami po awans do III ligi wojewódzkiej, a także wywalczył przepustkę do Mistrzostw Polski „Piłkarska Kadra Czeka” w kategorii wiekowej U-13. Do tego były cztery awanse do finału dolnośląskiego ligi orlika LZS. Trener Goździejewski jest obecnie czynnym zawodnikiem drużyny PUO Wiśniowa, a trenersko z biało-zielonymi barwami i klubem Polonia-Stal Świdnica związany jest od poprzedniego sezonu 2020/2021, w których wspólnie z prezentowanym wcześniej trenerem Patryk Paszkowski prowadził kadrę rocznika 2013. W tym sezonie nic się nie zmienia, obaj panowie wciąż będą szlifować umiejętności uzdolnionej ekipy żaków z kategorii wiekowej U-8!

Patryk Paszkowski (Liga Żaków)

26-latek jest świeżo upieczonym posiadaczem licencji UEFA B, a kurs zakończył się podobnie jak w przypadku trenera Jakuba Rosiaka w lipcu tego roku. Jak sam twierdzi dopiero co rozpoczyna przygodę trenerską, ale czyni to z wielkimi ambicjami i planami na przyszłość, aby za kilka lat poprowadzić zespół na szczeblu centralnym. W sezonie 2020/2021 prowadził z licznymi sukcesami biało-zieloną kadrę rocznika 2013 i tak też będzie w aktualnej kampanii 2021/2022. Patryk Paszkowski jako zawodnik w seniorskiej piłce zadebiutował w wieku 16 lat, a do największych sukcesów może zaliczyć z pewnością sięgnięcie po wojewódzki Puchar Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i występ w wymiarze czasowym 90 minut w ogólnopolskim Pucharze Polski przeciwko Jagiellonii Białystok (gra przeciwko takim piłkarzom jak Patryk Klimala, Karol Świderski, czy Arvidas Novikovas)! Na boisku występuje najczęściej na pozycji prawego obrońcy. Jego ulubiona drużyna to FC Barcelona, zawodnicy: Thierry Henry, Fabio Cannavaro i Leo Messi, a trener Diego Simeone (Atletico Madryt).

Szymon Majcherczyk (Liga Skrzata, Smerfy)

Przedstawiamy trenera najmłodszych grup i ich opiekuna – Szymona Majcherczyka. Z wykształcenia pedagog, jako piłkarz przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe w klubie Stal Świdnica. Jako trener związany jest z Polonią-Stal Świdnica od roku 2013 i w tym czasie prowadził drużyny w każdej możliwej kategorii dziecięco-młodzieżowej – skrzatów, żaków, orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych. Od wielu lat trener Szymon Majcherczyk jest absolutnym specjalistą jeśli chodzi o pracę z najmłodszymi z najmłodszych adeptów piłki nożnej. To nie zmieni się w sezonie 2021/2022 – trener dowodzić będzie dwoma drużynami – skrzatami (roczniki 2015/2016) i smerfami (2017/2018).

/MDvR/

Poprzedni artykułPark Młodzieżowy: Mieszkańcy martwią się o zniszczoną zieleń, magistrat wyjaśnia
Następny artykułByły hałdy gruzu. I posprzątane… [FOTO]