Strona główna Artykuł sponsorowany Nowoczesny i funkcjonalny telewizor

Nowoczesny i funkcjonalny telewizor

0

Telewizor jest jednym z najważniejszych urządzeń elektronicznych w każdym domu. To właśnie on stanowi centrum rozrywki, przy którym gromadzą się wszyscy członkowie rodziny. Telewizor LED wykorzystywany jest nie tylko w celu oglądania filmów lub seriali, ale także do grania na konsoli. W zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników, musi więc charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego modelu dla siebie?

Telewizor LED – parametry techniczne
Wymarzony telewizor powinien charakteryzować się określonymi parametrami. Telewizory LED różnię się od siebie przede wszystkim posiadanymi wymiarami. Przekątna ekranu jest jednym z parametrów, które w trakcie zakupu bierze się pod uwagę najbardziej. Parametr ten musi być jednak ściśle związany z odległością, jaka powinna zostać zachowana podczas korzystania ze sprzętu. Ważną kwestią jest także typ zastosowanej technologii podświetlania. Dominuje głównie technologia LED oraz OLED. Sporym zainteresowaniem cieszy się także smart tv lub android tv. Technologia smart tv w znaczący sposób zwiększa możliwości telewizora. Użytkownik zyskuje bowiem możliwość dostępu do wielu aplikacji oraz może korzystać z zasobów internetu.

Podstawowym parametrem jest także rozdzielczość, która odpowiada za jakość wyświetlanego na ekranie obrazu. Na rynku dostępne są rozwiązania w technologii HD Ready, Full HD, 4K UHD lub 8K UHD. Dodatkowo można zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Dla zapewnienia płynnego obrazu wymagane jest przynajmniej 50 Hz. Jeśli jednak użytkownicy sprzętu zamierzają wykorzystywać go również do zaawansowanych graficznie gier, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie wybór telewizora z odświeżaniem 100 Hz. Telewizor dobrej jakości, nabyć można między innymi w szerokiej ofercie sklepów internetowych.

Smart tv Panasonic i Sharp
Interesującym rozwiązaniem będzie telewizor Panasonic. Ta znana i ceniona na rynku marka, od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości sprzętu. W ofercie sklepu Media Expert znaleźć można telewizory LCD marki Panasonic o bardzo zróżnicowanych parametrach. Posiadają one między innymi funkcje Wi-Fi, bluetooth lub też możliwość nagrywania na USB. Alternatywą może być na przykład telewizor Sharp. Znajdujące się w ofercie modele cechują się dużą niezawodnością, funkcjonalnością i oferują użytkownikom spore możliwości. Użytkownicy mogą korzystać z zasobów internetu oraz dedykowanych aplikacji. Zróżnicowana przekątna ekranu pozwala na dobór odpowiedniego modelu zarówno do niewielkiego pomieszczenia, jak i przestronnego salonu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŁapka szuka kochającego domu
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]