Strona główna Sport Jeździectwo Niemki podwójnymi mistrzyniami Europy

Niemki podwójnymi mistrzyniami Europy

0

Rose Oatley na 11-letnim kucu Daddy Moon po bardzo udanym występie na czworoboku zdobyła w Strzegomiu złoty medal mistrzostw Europy kuców w ujeżdżeniu. Reprezentantki Niemiec na najwyższym stopniu podium stanęły zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym.

Nie mogę opisać tego, co dziś się wydarzyło. Jestem pełna emocji. Mój kuc spisał się wspaniale. Nie mogę uwierzyć w to, że jesteśmy mistrzami Europy! – skomentowała Rose Oatley. Srebrny krążek wywalczyła jej koleżanka z ekipy Antonia Roth na Daily Pleasure We, a brązowy zawodniczka z Danii Sophia Boje Obel Jorgensen na Adriano B. Polka Veronica Pawluk na D’Artagnan 187 zajęła ósme miejsce w stawce 63 zawodników. Jutro zawodnicy przystąpią do rozgrywki o indywidualne medale programu Freestyle.

WKKW

Rozegrana w sobotę próba terenowa nie przyniosła zmian na pozycjach liderów. Drużynowo nadal prowadzą Francuzi – 96,4 pkt., przed Niemcami – 101,2 pkt. i Irlandczykami – 116,3 pkt. Indywidualnie najlepszy wynik należy do reprezentantki Francji Mae Rinaldi na Boston Du Verdon (28,4 pkt.), która mimo punktów karnych za spóźnienie utrzymała prowadzenie po ujeżdżeniu. Na drugie miejsce z jedenastego po bezbłędnym przejeździe crossu awansował Irlandczyk Ben Connors na Cornafest Fred (30,03). Trzecia lokata i awans z 13. pozycji po ujeżdżeniu należy do pary z Holandii – Sophie Weening i kuca Hip Hop (30.04). W niedzielę zawodnicy zmierzą się na parkurze. Poznamy nowych mistrzów Europy WKKW oraz indywidualnych mistrzów w skokach przez przeszkody.