Strona główna Artykuł sponsorowany Jak działają toniki do twarzy?

Jak działają toniki do twarzy?

0

Tonik do twarzy to kosmetyk, który warto mieć pod ręką podczas codziennej pielęgnacji skóry. Obecnie wiele produktów tego typu zawiera w swoim składzie mnóstwo dobroczynnych elementów, które korzystnie wpływają na cerę. Prawidłowo oczyszczona i nawilżona skóra jest gotowa do dalszych etapów pielęgnacyjnych, dlatego warto wiedzieć, jak to robić. Ma to znaczenie także przy korzystaniu z kremów, ponieważ odpowiednio przygotowana skóra lepiej przyswoi niezbędne mikroelementy. To właśnie tonik odpowiedni do twarzy jest idealnym pomocnikiem przy zdrowej i bezpiecznej pielęgnacji skóry.

Jak działa tonik i dlaczego warto po niego sięgnąć?
Skóra twarzy posiada naturalne zabezpieczenie przed wieloma szkodliwymi czynnikami. Jest to niski poziom pH wynoszący około 5, który ma kwaśny odczyn. Dzięki niemu środowisko mikrobiologiczne skóry jest nieprzyjazne dla bakterii – w takich warunkach nie mogą się one swobodnie namnażać.

Codzienna pielęgnacja twarzy z użyciem środków takich, jak żele do mycia twarzy czy mydło zmienia to środowisko. Kosmetyki myjące mają zupełnie inne pH – zasadowe. Nałożenie na skórę np. mydła doprowadzi do zneutralizowania jej kwaśnego odczynu i w tej sytuacji stanie się ona całkowicie bezbronna wobec patogenów.

Toniki do twarzy mają za zadanie zrównoważyć ten stan i przywrócić skórze kwaśne środowisko. Ze względu na to, że możemy użyć ich od razu po umyciu twarzy, są one wygodne i skuteczne w działaniu. Dobrze, jeśli będzie to tonik naturalny – takie kosmetyki są bezpieczniejsze dla skóry i często również nietestowane na zwierzętach, odpowiednie dla wegan.

Zalety stosowania toników do twarzy
Tak, jak już zostało wspomniane – prawidłowo oczyszczona i nawilżona skóra znacznie chętniej zaabsorbuje nałożony krem. To tutaj właśnie ukazują nam się kolejne zalety toników – mają one właściwości oczyszczające i nawilżające. To z kolei sprawia, że toniki wpływają na podniesienie skuteczności działania innych kosmetyków. Dodatkowym atutem jest także gładka i jędrna skóra, która jest przyjemna w dotyku.

Jaki tonik najlepiej wybrać?
Zanim zdecydujemy się kupić tonik, którego opis nas zainteresował, sprawdźmy, czy ten konkretny kosmetyk będzie dla nas dobry. Kluczowym kryterium określającym czy dany tonik będzie odpowiedni, jest to, jaki rodzaj cery mamy. Jest to ważne, ponieważ każdy produkt będzie miał inne działanie i skuteczniej zadziała przy danej skórze.

Wiedząc, jaki typ cery mamy, szukajmy konkretnych składników:

  • dla cery tłustej – cera tłusta wymaga nawilżenia, a przy tym skutecznej redukcji sebum, wybierajmy zatem toniki mające w składzie ekstrakt z ogórka lub wyciągi z ziół,
  • dla cery trądzikowej – tutaj kluczowa jest obecność składników oczyszczających, dlatego szukajmy w składzie olejku z drzewa herbacianego, zielonej glinki czy wyciągu z szałwii,
  • dla cery suchej – unikajmy toników zawierających wysuszający alkohol, wybierajmy te, które mają w składzie kwas hialuronowy,
  • dla cery wrażliwej – przy cerze wrażliwej możemy szukać toników podobnych do cery suchej, weźmy pod uwagę również toniki zawierające np. olejek migdałowy, który dodatkowo odżywi skórę.

Wybierając tonik idealny dla naszej cery, pamiętajmy o tym, aby zawsze sprawdzić jego skład. Świadome poszukiwanie konkretnego kosmetyku sprawi, że nie stracimy czasu i środków na zakup niewłaściwego produktu. Te naturalne charakteryzują się krótkim i konkretnym składem – warto mieć to na uwadze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_tonik-357.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW nietypowy sposób zachęcali do udziału w gminnych dożynkach [FOTO]
Następny artykułZmarł Ryszard Dudkowski. „Kochał sport, działalność społeczną, a przede wszystkim ludzi”