Strona główna Sport Piłka ręczna Gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony

Gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony

0

23 zespoły z Polski stanęły w szranki 10. Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica Cup. Zwycięzców poznaliśmy po trzech dniach zaciętej rywalizacji w trzech halach w Świdnicy. Dwa puchary za zwycięstwo padły łupem Siódemki Miedzi Legnica (młodzicy i juniorzy), a jeden Olimpu Grodków (chłopcy). Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się gospodarze – szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica.

Turniej odbywał się od 26 do 28 sierpnia w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno, hali lodowiska i sali przy SP 105. Były wielkie emocje, piękne trafienia i niezapomniane wspomnienia, jakie młodzi szczypiorniści zabiorą do domów! W najmłodszej kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazała się ekipa Olimpu Grodków. Na drugiej lokacie finiszowali gracze ŚKPR-u Świdnica 2009 (trenerka Justyna Curyl), a na trzecim ŚKPR Świdnica 2010 (trenerzy: Justyna Curyl, Patyryk Dębowczyk).

W turnieju młodzików triumfowała Siódemka Miedź Legnica, która zdecydowanie górowała nad resztą drużyn. Znakomite drugie miejsce było udziałem świdniczan pod batutą trenera Maksymiliana Palenia. Młodszy zespół trenera Krzysztofa Terebuna zebrał cenne doświadczenie i zameldował się na ósmej pozycji. Miedź okazała się najlepsza także w turnieju juniorów.

Warto odnotować, że szczypiorniści ŚKPR-u zdobyli trzy nagrody indywidualne. Mikołaj Kozar uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców, a królem strzelców został Adrian Szychowski. Z kolei Tymon Szwaczek został uhonorowany tytułem najlepszego bramkarza turnieju młodzików.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i SP 105 w Świdnicy. Podczas ceremonii zakończenia turnieju nagrody wręczali: wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło, kierownik Biura Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Radosław Werner, honorowy prezes ŚKPR-u Jan Masłowski, urzędujący prezes ŚKPR-u Arkadij Makowiejew oraz członkini zarządu klubu, Aleksandra Zelek.