Strona główna Wydarzenia Świdnica Cztery dni bez ciepłej wody. Ruszyły prace przy sieci ciepłowniczej

Cztery dni bez ciepłej wody. Ruszyły prace przy sieci ciepłowniczej

3

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy przystąpił do realizacji prac remontowych oraz modernizacyjnych przy sieci ciepłowniczej. Z tego powodu we wtorek wstrzymane zostały dostawy ciepłej wody do wszystkich budynków na Osiedlu Młodych oraz przy ulicach Ofiar Oświęcimskich, Sikorskiego, Armii Krajowej, Skłodowskiej-Curie, Głowackiego, Jałowcowej i Wałbrzyskiej.

fot. Agnieszka Dobkiewicz

Dbając o dotrzymanie standardów jakościowych dostaw ciepła, o niezawodność i ciągłość pracy sieci ciepłowniczej, zmuszeni jesteśmy podjąć prace remontowe komór na sieci ciepłowniczej. Ze względu na wyeksploatowanie armatury ciepłowniczej zlokalizowanej na sieci ciepłowniczej w obrębie ulic: ul. Bema 16 / ul. Wróblewskiego 1 / ul. gen. Władysława Sikorskiego, planujemy jej wymianę na nową. Mając na uwadze komfort naszych Odbiorców chcemy prace wykonać jednoczasowo wstrzymując dostawę ciepła na maksymalnie 4 dni od 10 sierpnia 2021 roku – przekazano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej świdnickiego MZEC.

Kolejnym przedsięwzięciem mającym na celu zapewnienie bezawaryjnej pracy sieci ciepłowniczej jest zastąpienie tradycyjnej kanałowej sieci nowoczesną preizolowaną. Prace prowadzone są w obrębie ulic Kozara-Słobódzkiego/ Kunic / Zamenhofa. Przebudowa sieci jest już na ukończeniu a jej uruchomienie wymaga uprzednio podłączenia budynków (węzłów cieplnych) i spięcia nowej sieci z istniejącą. Również te prace planujemy wykonać jednoczasowo wstrzymując dostawę ciepła na maksymalnie 4 dni w okresie pomiędzy 20 a 30 września 2021 roku – dodano w komunikacie.

Z wykazem ulic objętych wstrzymaniem dostaw ciepłej wody można się zapoznać w piśmie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej skierowanym do Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
Następny artykułKoleje Dolnośląskie kupiły wagony towarowe. Będą nimi wozić rowery [FOTO/VIDEO]