Strona główna Temat dnia Chętnych do szczepienia w autobusie nie zabrakło

Chętnych do szczepienia w autobusie nie zabrakło

0

Nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale także osoby przyjezdne skorzystały z pierwszej akcji szczepień na świdnickim Rynku. W punkt podawania preparatu przeciwko COVID-19 zamienił się autobus miejskiej komunikacji.

Już przed godziną 9.00 ustawiła się spora kolejka i nie malała przez kilka godzin. Nikt nie odszedł z kwitkiem, zaszczepione zostały wszystkie chętne osoby, choć skutkowało to przedłużeniem pracy punktu o godzinę. Bez przerwy aż do 15.00 preparat podawał jeden zespół z Centrum Usług Medycznych Eskulap w Świdnicy. Pracę pielęgniarek wspierali świdniccy strażnicy miejscy, którzy czuwali także nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w akcji. W sumie szczepionkę przyjęło 210 osób.

Mobilny Punkt Szczepień zastąpił Punkt Szczepień Masowych na świdnickim lodowisku. Autobus w każdą niedzielę ma stawać na świdnickim Rynku w godzinach od 11.00 do 17.00, a szczepienie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson mogą przyjąć osoby dorosłe bez wcześniejszej rejestracji.

Po rejestracji nadal można przyjmować szczepienia w przychodniach i aptekach. Lista miejsc znajduje się na stronie www.gov.pl. Rejestrować można się w punkcie lub poprzez ogólnopolską linię telefoniczną 989.

/asz/

Poprzedni artykułŚwidnica z drona – ul. Mieszka I
Następny artykułFestiwal baniek w Świdnicy, spotkania fanów motoryzacji w Żarowie [FOTO]