Strona główna 112 Bez uprawnień i z narkotykami

Bez uprawnień i z narkotykami

1

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 34-latka, który wsiadł za kierownicę auta mimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Funkcjonariusze zatrzymali 3 sierpnia w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Świdnicy 34-letniego kierującego pojazdem marki VW, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Policjanci zaraz po podejściu do samochodu wyczuli silny zapach palonej marihuany. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze przy kierowcy ujawnili proszek koloru białego oraz susz roślinny koloru zielonego. Po przebadaniu okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W toku dalszych czynności w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono kolejne porcje marihuany. Łącznie zabezpieczono blisko 200 porcji tych narkotyków – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

 Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 34-latek od marca 2021 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie została pobrana krew do badań, które mają dać odpowiedź, czy mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. 34-latek przed sądem odpowie za posiadanie substancji zabronionych, nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/Źródło i zdjęcie KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułRaport koronawirus: Jaka sytuacja w powiecie, województwie i kraju?
Następny artykułCiężarówka utknęła na ul. Pułaskiego [FOTO]