Strona główna Artykuł sponsorowany Badania nieniszczące NDT – co to jest?

Badania nieniszczące NDT – co to jest?

0
Czym są badania NDT (badania nieniszczące)? Zapewne każdy, kto specjalizuje się w diagnostyce urządzeń przemysłowych, spotkał się z tym pojęciem. Badanie NDT jest testem, który nie uszkadza badanego elementu. Taki charakter badań sprawia, że można je z powodzeniem wykorzystać np. do oceny stanu pracy urządzeń przemysłowych (często zdarza się, że z uwagi na pełnioną rolę dana instalacja nie może zostać wyłączona).

Badania nieniszczące rodzaje – badania NDT metody?
Badania nieniszczące prowadzi Laboratorium Navitest sp. z o.o. założone w 1989 roku. Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług laboratorium, które początkowo składało się jedynie z kilku ekspertów, mogło znacząco rozszerzyć swoją skalę działania (obecnie Laboratorium Navitest sp. z o.o. zatrudnia 50 doświadczonych pracowników). Oferta prezentowana przez Laboratorium Navitest obejmuje następujące metody badań nieniszczących, w tym między innymi:

  • badania radiograficzne (pracownicy laboratorium wykonują je na dwa sposoby: cyfrowy oraz analogowy) przy użyciu lamp rentgenowskich i izotopów takich jak Selen Se-75 oraz Iryd Ir-192,
  • badania ultradźwiękowe według metod: UT-PA, TODF, UTT/UTM oraz wielu innych,
  • pomiary penetracyjne (zobacz więcej na: https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/badania-penetracyjne/)
  • pomiary magnetyczne i proszkowe,
  • badania wizualne,
  • pomiar stopnia twardości,
  • mapowanie korozji metodami ultradźwiękowymi i radiograficznymi.

Oczywiście, przedstawione powyżej rodzaje badań to nie jedyne, z jakich mogą skorzystać klienci w ramach współpracy z Laboratorium Navitest sp. z o.o. Konkretna metoda badania nieniszczącego zostanie dopasowana w wyniku indywidualnych konsultacji z każdym Klientem. Więcej informacji na stronie: https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/

NDT badania nieniszczące – co jest badane przez Laboratorium Navitest?
Jakie rodzaje urządzeń przemysłowych są badane przez Laboratorium Navitest sp. z o.o. podczas jego codziennej działalności? Badania NDT dotyczące między innymi: instalacji przemysłowych, zbiorników magazynowych, aparatów, kotłów, zbiorników ciśnieniowych, urządzeń dźwigowych i transportu bliskiego UTB, konstrukcji służących do posadowienia morskich farm wiatrowych oraz same wieże wiatrowe. Jeśli chodzi o wyroby, z których wykonano poszczególne urządzenia to są to przede wszystkim złącza spawane, wyroby hutnicze, odlewy i odkuwki. Badania NDT przeprowadza się głównie w stosunku do części wykonanych z metalu oraz tworzyw sztucznych.

Laboratorium Navitest – dlaczego warto przeprowadzić badania NDT?
To nie przypadek, że Laboratorium Navitest sp. z o.o. świadczy specjalistyczne usługi z obszaru badań przemysłowych już 32 lata (zostało ono założone jeszcze w 1989 roku). Co więcej, to właśnie badania nieniszczące stanowią fundament działania Laboratorium od początku jego działalności. Wieloletnia współpraca w zakresie badań nieniszczących sprawiła, że skorzystanie z oferty Navitest oznacza dla klientów między innymi następujące korzyści:

  • zgodność wszystkich przeprowadzanych badań nieniszczących NDT z aktualnymi normami ISO (co więcej, Laboratorium Navitest posiada również certyfikaty wydane m.in. przez Transportowy Dozór Techniczny oraz akredytację PCA na zgodność z normą PN-EN ISO 17025);
  • referencje kontrahentów, którzy są niejednokrotnie liderami w branży przemysłowej;
  • dostęp do obszernego asortymentu usług NDT, na który składa się kilkanaście różnych metod badań nieniszczących. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie metody badań do potrzeb każdego Klienta.

Aby dowiedzieć się, w jakim zakresie można wykonać badania NDT w Twoim przedsiębiorstwie, należy skonsultować się bezpośrednio z personelem Laboratorium. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szczegółów współpracy z Navitest, zadzwoń pod numer +(48 58) 520-75-00 lub odwiedź stronę internetową Laboratorium: https://navitest.com.pl.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułByła sołtyska z zarzutem znęcania się ze szczególnym okrucieństwem
Następny artykułDoba bez zakażeń w powiecie świdnickim. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w kraju?