Strona główna Temat dnia Zmarła Leokadia Krzemińska

Zmarła Leokadia Krzemińska

0

W wieku 61 lat zmarła Leokadia Krzemińska, ekonomistka i księgowa, Prezes Biura Rachunkowego LEM w Świdnicy oraz wieloletnia członkini Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice.

Lodzia Krzemińska była człowiekiem niezwykłym, nietuzinkowym. Jakby na przekór swemu ekonomicznemu wykształceniu i charakterowi swojej pracy, była osobowością twórczą, artystyczną, osobą o złotych rękach. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, z poczuciem humoru, uczynna, zawsze gotowa służyć innym i pełna planów na przyszłość. Kochała życie i dlatego tak trudno pisać o niej w czasie przeszłym…

Urodziła się 31 grudnia 1959 roku w Klecinie, w rodzinie Heleny i Władysława Homendów, jako najmłodsza z czworga rodzeństwa – miała dwóch braci i jedną siostrę. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Śmiałowicach kontynuowała naukę w Liceum Ekonomicznym w Świdnicy. W maju 1978 roku wyszła za mąż i niedługo potem oboje z mężem zamieszkali w Świdnicy.

Leokadia Krzemińska przez całe dorosłe życie pracowała zawodowo. Początkowo w zakładach Diora w Świdnicy, potem w oddziałach banku BGŻ w Świdnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu oraz w firmie Elewator w Żarowie. Po rozpoczęciu studiów przez starszą córkę, ona również zdecydowała się na poszerzenie kwalifikacji zawodowych, podejmując studia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W roku 2003 przeniosła się wraz z rodziną do nowo wybudowanego domu w Śmiałowicach, a w pięć lat później założyła własną firmę – Biuro Rachunkowe LEM, którą w 2012 roku przekształciła w spółkę.

Była mistrzynią w swojej profesji, wzorem do naśladowania. Nieustannie pogłębiała i aktualizowała wiedzę, stając się autorytetem dla swoich pracowników, klientów i przyjaciół. Była człowiekiem prawym, przestrzegającym systemu wartości. Była osobą nietuzinkową, wzbudzającą sympatię i co jeszcze ważniejsze – charakteryzowała się niezwykłym ciepłem i dobrocią. Nigdy nie odmówiła żadnej prośbie, spełniając je własnym kosztem, często pracując ponad siły.

Miała duszę społecznicy – szukała okazji do bycia przydatną i potrzebną, i właśnie ta jej cecha nas połączyła. Od chwili wejścia w szeregi członków SRW Śmiałowice była aktywnym członkiem Zarządu. Dzięki jej inicjatywie i pomocy udało się zrealizować wiele projektów. Zawsze wspierała nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Jej wiedza zapewniała nam poczucie bezpieczeństwa w podejmowanych działaniach. Była aktywna do ostatnich tygodni swego życia. Pozostawiła trwały ślad w życiu każdego z nas i całej naszej śmiałowickiej społeczności.

Również w życiu prywatnym była osobą niezwykle kreatywną, realizującą swoje pasje artystyczne, których efekty zaskakiwały bliskich i przyjaciół. W swoim domu urządziła niewielką pracownię artystyczną, w której zamierzała prowadzić warsztaty dla wnuków i ich przyjaciół. Nie zdążyła zrealizować tych planów…

Dziś ją żegnamy… I choć musimy się pogodzić z Jej odejściem, to pamięć o Niej będzie nam towarzyszyć w naszej dalszej pracy, bo gdy odchodzi ktoś tak dla nas ważny, z kim byliśmy związani więzami przyjaźni, to pozostaje po nim puste miejsce, którego nie sposób zapełnić.

Lucyna Szpilakowska
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice

Leokadia Krzemińska zmarła 8 lipca. Pogrzeb odbędzie się 12 lipca o godz. 12.00 z kościoła parafialnego w Śmiałowicach.