Prace remontowe rozpoczęli na początku maja, a od kilku dni można podziwiać ich efekty. Strażacy ochotnicy z OSP Panków w czynie społecznym wyremontowali elewację swojej remizy.
Z pomocą ruszyli mieszkańcy i strażacy z Pankowa, przekazując potrzebne materiały budowlane.
– Zakres prac obejmował zbicie starych tynków, położenie styropianu, siatki z klejem i malowanie obiektu. Czerwona cegła i drzwi zostały w całości wyczyszczone i pomalowane. Stare napisy także dostały nowe życie, zmieniliśmy ich ułożenie i podświetliliśmy. Św. Florian wraz z budką też został poddany zabiegom konserwacyjnym – wylicza Mateusz Adamski, prezes OSP Panków.
/UG Świdnica/


![Po raz dziewiętnasty zmierzyli się z ortografią podczas gminnego konkursu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/XIX-Gminny-Konkurs-Ortograficzny-2026-mix-238x178.jpg)

![Akcja strażaków przy Westerplatte. Pożar sadzy w kominie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Westerplatte-pozar-2026.02.28-3-100x75.jpg)



![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
