Strona główna Artykuł sponsorowany Szkolenia przez internet – czy warto? Jak to działa?

Szkolenia przez internet – czy warto? Jak to działa?

0

Wiele firm chce dbać o rozwój swoich pracowników, a tym samym – także o swój. Dlatego organizowane są różnego rodzaju szkolenia. Te, przeprowadzane na żywo mają sporo zalet, ale też tyle samo wad. Są kosztowne, wymagają zgromadzenia wszystkich osób w jednym miejscu i o jednym czasie. Nie zawsze udaje się także przekazać pracownikom całą potrzebną wiedzę poprzez ograniczony czas. W takich sytuacjach e-learning wydaje się być lepszym rozwiązaniem.

Zalety e-szkoleń
Szkolenia e learningowe to prawdziwa gratka przede wszystkim dla dużych firm oraz tych, które posiadają oddziały w różnych miastach, a nawet i krajach. Z ich pomocą możesz zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Nie będziesz bowiem musiał organizować spotkań w każdym mieście lub gromadzić wszystkich pracowników w jednym miejscu, a to wiąże się z wydatkami na diety, noclegi, wyżywienie i oczywiście – sporą przerwą w pracy. E-learning to szeroki wybór tematyczny kursów, które pozwolą się rozwinąć Twoim pracownikom. Co ważne, każdy z nich będzie mieć sporo czasu na zapoznanie się z treścią szkolenia. Platforma udostępniana jest nawet na kilka tygodni.

Pracownicy z pewnością docenią taką formę kursów. Mogą bowiem przystąpić do nich o dowolnej porze, z dowolnego miejsca. Oznacza to, że w wolnej chwili mogą rozpocząć szkolenie i, w każdym momencie mogą je wstrzymać, aby wrócić do zajęć np. kolejnego dnia.

Kolejną ważną zaletą, jaką posiadają szkolenia e-learningowe jest fakt, że forma podania kursu może być naprawdę przystępna. Firmy często sięgają po materiały wideo, dźwiękowe, grafiki i animacje. To wszystko pomaga w przyswojeniu przekazywanej wiedzy.

E-szkolenia dostępne są w szerokiej ofercie tematycznej. Oznacza to, że możesz w ten sposób zapewnić pracownikom teoretyczne kursy z BHP lub pierwszej pomocy, ale także te specjalistyczne, poświęcone konkretnej dziedzinie w obrębie której działa Twoja branża.

Istotne jest także to, że nikt nie przejdzie obok zaplanowanego szkolenia obojętnie i nie przeklika bezmyślnie kolejnych kart, ponieważ możesz przeprowadzić test sprawdzający wiedzę na zakończenie kursu. Jeśli pracownik go obleje, będzie musiał przepracować szkolenie ponownie.

Zamów… też online
Aby znaleźć dobrej jakości szkolenie nie musisz odwiedzać firm szkoleniowych. Ich ofertę znajdziesz w internecie. Możesz bez problemu zapoznać się z zawartością kursu i mieć wpływ na to, jaką wiedzę zdobędą Twoi pracownicy. Każdy z nich otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte kwalifikacje.

/Artykuł sponsorowany/